Ekonomi Normalleşme sonrası promosyon sektörü hareketlendi

Normalleşme sonrası promosyon sektörü hareketlendi

Promosyon ve Matbaa Sanayici İş Adamları Derneği (PROMASİAD) ve Sky Fuarcılık tarafından düzenlenen istişare toplantısında sektör temsilcileri Cemile Sultan Korusu'nda bir araya geldi. PROMASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz "Haziran ve temmuz ayları sektörümüz açısından oldukça olumlu geçti. (Eylül ayında gerçekleştirilecek olan) Fuarda yıl boyunca ertelenen taleplerin karşılanması ile yıl sonuna kadar kayıplarımızı telafi edeceğimizi tahmin ediyoruz." dedi.

Haber Merkezi AA
Promosyon Show İstanbul, 16 Eylül 2020 tarihinde Pullman Convention Center’da kapılarını sektöre açıyor.
Promosyon Show İstanbul, 16 Eylül 2020 tarihinde Pullman Convention Center’da kapılarını sektöre açıyor.

Dernekten yapılan açıklamada konuşmasına yer verilen PROMASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, “Yılın ilk 3 ayı promosyon sektörü için çok iyi gidiyordu. Mart ayında başlayan Kovid-19 salgını, nisan ve mayıs aylarında artan virüsün etkisiyle sokağa çıkma yasakları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ekonomiyi durma noktasına getirdi. İş hacmi yüzde 55 düştü.” ifadelerini kullandı.

Karatemiz, Avrupalı firmaların Uzak Doğu’dan alışverişi durdurmasıyla Türkiye'ye yönelen siparişler ve ekonomideki canlanma sayesinde sektörün toparlanmaya başladığını belirterek, "Haziran ve temmuz ayları sektörümüz açısından oldukça olumlu geçti. (Eylül ayında gerçekleştirilecek olan) Fuarda yıl boyunca ertelenen taleplerin karşılanması ile yıl sonuna kadar kayıplarımızı telafi edeceğimizi tahmin ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sky Fuarcılık Genel Müdürü Murat İçer ise salgın döneminde Uzak Doğu’dan alımı durduran Avrupalı firmaların Türkiye’ye yöneldiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

  • "Promosyon sektöründe hareketlilik başladı; tedarikçi ağlarına Türkiye’den firmalar eklemek için Türk pazarıyla iletişimlerini güçlendiriyorlar. Tanıtım çalışmalarını aksatmadan sürdürmenin önemini bilen firmalar, pandemi döneminde ertelenen talepleri karşılamak için sezonun ilk gerçek fuarına büyük ilgi gösteriyorlar. 16-19 Eylül 2020 tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Promosyon Show İstanbul’a şu an itibarıyla 100’e yakın firma katılma kararı aldı."

İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili Dr. İsrafil Kuralay da fuarların Türk ekonomisindeki yerinin çok değerli olduğunu ifade ederek son yıllarda gelişim gösteren promosyon sektörünün bu önemli fuarını İTO meclis üyesi ve yönetim kurulu üyeleri olarak desteklediklerini belirtti.

Promosyon sektörünün uluslararası buluşması olan Promosyon Show yılın ilk gerçek fuarı olarak 16-19 Eylül 2020 tarihlerinde Pullman Convention Center’da ziyaretçi ve katılımcılarını ağırlayacak.

PROMASİAD ile Sky Fuarcılık tarafından Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında; Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Turizm Bakanlığı ve TOBB tarafından yayımlanan tüm koruyucu tedbirlerin özenle uygulanacağı fuar, 5 yıldızlı hizmet anlayışına hijyen faktörünü de ekleyecek.

Abone Ol Google News
Meteoroloji uyarıda bulundu: Güneybatı kesimlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor
Gündem

Meteoroloji uyarıda bulundu: Güneybatı kesimlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor

Meteoroloji, Denizli, Uşak ve Burdur çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri ve Antalya'nın batı iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı. Öğleden sonra gerçekleşeceği tahmin edilen yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Gündem

Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
YÖK Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldığını açıkladı
Gündem

YÖK Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldığını açıkladı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldı. YÖK'ün kararı duyurduğu açıklamada ayrıca, "Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeleri ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur. Yükseköğretim Genel Kurulu 10 Ağustos'ta toplanacak olup rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik camianın itibarını zedeleyen uygulamalara, tutum ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir dille ve uyarı mahiyetinde ifade ederiz" sözleri yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.