Ekonomi KOSGEBden selzede işletmelere 51 milyon liralık faizsiz kredi

KOSGEB'den selzede işletmelere 51 milyon liralık faizsiz kredi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından, Sinop merkez, Ayancık, Türkeli, Erfelek ve Gerze ilçelerinde selden zarar gören 406 işletmeye 51 milyon 69 bin lira faizsiz kredi desteği verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Sinopta selden zarar gören işletmelere KOSGEBden 51 milyon 69 bin liralık kredi
Sinop'ta yaşanan sel felaketinin ardından, zarar gören işletmelere faizsiz kredi verildi.

KOSGEB Sinop Şube Müdürü Nedim Kaşıkırık, Sinop'ta 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel felaketinin ardından, zarar gören işletmeleri kapsayan ve KOSGEB tarafından afet durumları için çıkartılan faizsiz kredi desteğini ivedilikle işletmelerin hizmetine sunduklarını belirtti.

Kredi desteği alan işletme sahiplerinin, ilk yıl ödemesiz, iki yıl ödemeli olmak üzere toplam üç yıl içinde kredilerini faizsiz olarak geriye ödeyebileceklerini ifade eden Kaşıkırık, şunları kaydetti:

"Bunun haricinde başvuru işlemleri devam eden işletmelerin yanı sıra henüz başvuru yapmayan işletme sahipleri de başvurularını 1 Mart 2022 tarihine kadar yapabilecek. Bu esnada birçok işletme sahibinin selden dolayı bilgisayar bulamaması ve başvuru için yeterli bilgiye sahip olmaması nedeniyle geçici bir yer açarak uzmanlarımızı orada görevlendirdik ve başvuruları alırken de işletmelerimize orada destek sağladık. Bu kapsamda işletme sahiplerinin bir nebze de olsa yaralarını sardığımızı düşünüyoruz."

Kaşıkırık, selden zarar gören işletmelere sağlanan kredilerin 100 bin lira ile 250 bin lira arasında değiştiğini kaydetti.

Sahibinden.com hakkında soruşturma başlattı
EKONOMİ
Sahibinden.com hakkında soruşturma başlattı

Türkiye Avrupa’ya 30 bin adet yük vagonu tekeri ihraç edecek
EKONOMİ
Türkiye Avrupa’ya 30 bin adet yük vagonu tekeri ihraç edecek

İhracatın teşviki için yeni kanun teklifi TBMM'de kabul edildi
GÜNDEM
İhracatın teşviki için yeni kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

Sanayiye 21 milyar liralık gelişim bütçesi
EKONOMİ
Sanayiye 21 milyar liralık gelişim bütçesi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.