Ekonomi Tapu işlemleri yurt dışına taşınıyor Yurt dışı açılımında 6+6 formülü

Tapu işlemleri yurt dışına taşınıyor: Yurt dışı açılımında 6+6 formülü

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne, 2019 yılında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yurt dışında bulunan Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişilerin Türkiye’de bulunan taşınmazlara ilişkin tapu ve kadastro işlemlerini bulundukları ülkeden yapabilmelerini sağlamak amacıyla teşkilat kurma yetkisi verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Tapu işlemleri yurt dışına taşınıyor: Yurt dışı açılımında 6+6 formülü
ARŞİV

Türkiye, tapu işlemlerini yurt dışına taşıyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne, 2019 yılında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yurt dışında bulunan Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu gerçek ve tüzel kişilerin Türkiye’de bulunan taşınmazlara ilişkin tapu ve kadastro işlemlerini bulundukları ülkeden yapabilmelerini sağlamak amacıyla teşkilat kurma yetkisi verildi.

10 ülkede 12 farklı temsilcilikte tapu ve kadastro hizmetlerinin verilmesi kararlaştırıldı. Alınan bilgilere göre yurt dışı tapu açılımında 6+6 formülü uygulanacak.

İLK DALGADA 6 TEMSİLCİLİK

Buna göre, ilk etapta Bakü, Berlin, Düseldorf, Paris ve Brüksel başkonsolosluklarında temsilcilik açılması planlanıyor. Daha sonra ise Doha, Kuveyt, Üsküp, Oslo, Lefkoşa ile Londra ve Stuttgart başkonsolosluklarında temsilcilik açılacak.

Üç boyutlu tapu-kadastro
EKONOMİ
Üç boyutlu tapu-kadastro

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 5 ülkede temsilcilik açıyor
EKONOMİ
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 5 ülkede temsilcilik açıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.