Ekonomi Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 800 personel alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 800 personel alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere toplam bin 800 sözleşmeli personel alımı yapacak. Tercihler, 2-9 Haziran tarihlerinde ÖSYM’nin sitesinden yapılabilecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 800 personel alacak
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından sözleşmeli personel alımının detayları paylaşıldı.

Buna göre, 523 ziraat mühendisi, 392 veteriner hekim, 135 gıda mühendisi, 86 orman mühendisi, 51 su ürünleri mühendisi, 15 balıkçılık teknolojisi mühendisi, 7 harita mühendisi, 24 avukat, 23 laborant, 23 kimyager, 23 biyolog, 10 veteriner sağlık teknikeri, 10 ziraat teknikeri, 3 veteriner sağlık teknisyen, 3 ziraat teknisyen, 182 büro personeli, 190 orman muhafız memuru ve 100 koruma ve güvenlik görevlisi personel alımı gerçekleşecek.

Ayrıca açıklamada, “Bakanlığımız taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere toplam 1800 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır” denildi.


KPSS 70 puan ile personel alımı: Maaş en az 22 bin 442 TL
FOTOĞRAF 13
Title
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bünyesindeistihdam edilmek üzere 31122008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlemBirimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve UsullerHakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca 10 sözleşmeli personelalımı yapacağını açıkladı. En az 70 KPSS puan şartı arayan adayların başvuruları online olarak toplanacak. Ayrıca başvuru şartları ve merak edilen tüm detaylar yayınlanan ilan ile açıklanırken göreve atanmaya hak kazananadaylara en az 22.442 TL, en fazla 44 884 TL maaş ödemesi gerçekleştirilecek.İşte başvuru şekli ve tarihi...
Title
Son Başvuru Ne Zaman?AFAD personel alımı başvuruları 18 Nisan 2022 tarihinde başlayıp 24 Nisan2022 saat 17.00ye kadar devam edecek.Başvurular e-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum YönetimiBaşkanlığıKariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısıhttps:isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarakgerçekleştirilecek.
Title
Başvuru Şartları Neler?a)657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilenşartları taşımak.b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği,elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronikmühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliğiYükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretimkurumlarından mezun olmak.c)(b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerinmühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimlerifakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ileistatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliğiYükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretimkurumlarından mezun olmak (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylıkbrüt sözleşme ücret tavanının 2 katı ödenecek pozisyonlar için başvuruyapabilirler).
Title
d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliğihakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en azikisini bildiğini belgelemek.e)Erkek adaylar için başvuru tarihleri itibariyle muvazzaf askerlik çağınagelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış,ertelemiş, muaf veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
Title
Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlarının duyurulmasıBaşvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan ve usulüne uygun başvuru yapan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSS P3 puanının yüzde 70 ile son 5 yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde 30unun toplamı esas alınacak. Her bir pozisyon için ayrı ayrı en yüksek puana sahip adaydan başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday gerçekleştirilecek yazılı sınava çağrılacak.
Title
Adaylara tebligat yapılmayacakBu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacak. KPSS P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS P3 puanı 70, yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 olarak değerlendirilecek.
Title
Adaylar başvuru sonuçlarını Kariyer Kapısı üzerinden 10 Mayıs 2022de görüntüleyebilecek. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacak. Sınav başvurusu ile ilgili itirazlar yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların Kariyer Kapısında ilan edilmesinden itibaren 3 iş günü içinde dilekçeyle şahsen veya posta yoluyla Başkanlığa yapılacak. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak. İtiraz üzerine yapılan inceleme sonucu ilgililere yazılı olarak bildirilecek. Süresi içinde yapılmayan itirazlar işleme alınmayacak.
Title
Sınav konuları, yeri ve tarihiYazılı ve sözlü sınav konuları, pozisyonlara uygun olarak genel ve özel şartlarda belirtilen tüm hususların yanı sıra temel bilişim konuları ve bilgi güvenliği olarak belirlendi.
Title
Yazılı sınav 29 Mayısta saat 10.00da Ankarada yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adaylara ait katılım listesi, sınav adresi ve ilgili diğer bilgiler ile sözlü sınav tarihi ve sınav adresi, yazılı sınav sonuçlarının duyurulmasını takiben AFAD Başkanlığının www.afad.gov.tr adresli internet sitesinin Duyurular bölümünde ve Kariyer Kapısında ilan edilecek.
Title
Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Duyurusu detayları burada:https:www.afad.gov.trkurumlarafad.gov.trDuyurular2022sozlesmeli-bilisimBilis%CC%A7im-Personeli-Alim-I%CC%87lani.pdf
Title
Title
Title
KPSS 70 puan ile personel alımı: Maaş en az 22 bin 442 TL
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) en az KPSS 70 puan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan kurum alınan personellere kadrolara göre en az 22.442 TL, en fazla 44 884 TL maaş ödemesi gerçekleştirecek. İşte başvuru ekranı ve tüm detaylar...


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.