EkonomiTC ADANA 11 İCRA DAİRESİ2017/8792 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ADANA 11. İCRA DAİRESİ 2017/8792 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ADANA 11. İCRA DAİRESİ

2017/8792 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz Adana ili Sarıçam ilçesi Sofulu mahallesi 1033 ada 5 nolu parselde kayıtlı olup 5 nolu parselin alanı 238m2dir. Bu parselin tamamı borçluya aittir. Parsel üzerindeki tek katlı binanın 15/41 m2 lik kısmı Tapunun beyan kısmında yola tecavüzlü olduğu belirtilmiştir.

Not: 09/01/2017 tarih ve 5159 sayılı imar çapında sofulu mahallesi 1033 ada 5 parselin 122m2si yola terk ibaresi mevcuttur. Ancak tapuda her hangi bir şerh yoktur tapuda 238m2 tam olarak gösterilmektedir.

Taşınmaz ,Adana İli Sarıçam ilçesi, Sofulu mahallesi 1033 Ada 5 nolu parselin alanı 238m2. Söz konusu taşınmaz Sofulu Gültepe Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman caddesi üzerinde 8 kapı numaralı tek bina Sarıçam/Adana adresinde bulunmaktadır.

Adana ili Sarıçam Sofulu Gültepe Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Caddesi üzerinde 8 kapı numaralı tek katlı bina olup betonarme karkas tarzında inşa edilmiş 90m2 oturum alanlı olup bu binanın tapunun beyan kısmında;

15/41 m2lik kısmı yola tecavüzlü olduğu beyan edilmiştir. 2 oda 1 salon banyo mutfak ve tuvaletten ibarettir. Zemini beton duvarları plastik badana kapıları ve pencereleri ahşaptır.

Adresi : Gültepe Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Caddesi Üzerinde 8 Kapı Numaralı Tek Katlı Bina -Sofulu Sarıçam / ADANA

Yüzölçümü : 238,00 m2

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Adana Sarıçam belediyesi emlak ve istimlak müdürlüğünün müdürlüğünün 09/0/2017 tarih ve 5159 sayılı imar Çapında konu parselin B-2 konut alanı olduğu görülmektedir..

Kıymeti : 282.390,00- TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.( Parsel üzerindeki tek katlı binanın 15/41 m2 lik kısmı Tapunun beyan kısmında yola tecavüzlü olduğu belirtilmiştir.)

1. Satış Günü : 19/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 17/05/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) -Turhan Cemal Beriker Bulvarı Sakarya Mah Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8792 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:767927 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Aydın'da hırsızlar polisle çatıştı
Gündem

Aydın'da hırsızlar polisle çatıştı

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde dur ihtarına uymayan aracı kovalayan polis ekipleri ile kaçan zanlılar arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada kullandıkları silahın kurşunun bitmesi üzerine şüpheliler silahı bırakıp dağlık alanda izlerini kaybettirdi.
Oda TV yazarı eski Amiral'den PKK'lılara güzelleme: Onlar da Müslüman
Gündem

Oda TV yazarı eski Amiral'den PKK'lılara güzelleme: Onlar da Müslüman

2008 - 2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevi yapan Oda TV Yazarı eski Tuğamiral Türker Ertürk’ün yazdıkları kan dondurdu. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın "Vatan, millet, din ve bayrak uğruna hayatlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kendilerini minnetle yâd ediyoruz…" ifadesini hazmedemeyen Ertürk, Akar’ın “din uğruna” ifadelerine muhalefet edeyim derken içindeki İslam hazımsızlığını da ortaya çıkardı. Oda TV yazarı eski Tuğamiral Türker Ertürk bununla da kalmadı, “Karşımızda bize direnç gösterenler de toprak bütünlüğümüze tehdit teşkil edenler de Müslüman” diyerek Marksist örgüt PKK'lıları da Müslüman ilan etti.
Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı
Dünya

Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı

TSK tarafından Afrin kırsalında yaralı olarak yakalanan 17 yaşındaki Suriye uyruklu terörist, örgütün küçük yaştaki çocukları nasıl kullandığını ve yapılan hain planları anlattı. Tutuklu A.S.T'nin ifadesinden, "Biz Menbiç'te eğitime devam ederken Zeytin Dalı operasyonu başladı, operasyon başlayınca eğitimi durdurdular, eğitim gören toplamda 80 kişiyi Afrin'de bulunan YPG militanlarına destek olmak maksadıyla gönderdiler" dedi.
Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu
Ekonomi

Çiftlik Bank'tan aldığı para başına dert oldu

'Çiftlik Bank'tan aldığım 200 bin lirayı devlete iade etmek istiyorum' diyen iş adamı Fatih Yalçınkaya parayı iade etti, ancak başı dertten kurtulmadı. Bu sefer de Çiftlik Bank alacaklısı olduğunu iddia eden bir avukat makineye haciz koydurdu. Yaşananlar üzerine Yalçınkaya ise makineyi satması halinde tüm parasını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını açıkladı.
'Mehmed Bir Cihan Fatihi' başrolünden reytinge ilk yorum
Hayat

'Mehmed Bir Cihan Fatihi' başrolünden reytinge ilk yorum

'Mehmed: Bir Cihan Fatihi' dizisinin ilk bölümde reytinglerde üçüncü sırada yer almasını yorumlayan başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, "Önümüzdeki bölümlere bakacağız" dedi.