EkonomiTC ALANYA 3 İCRA DAİRESİ2017/118 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ALANYA 3. İCRA DAİRESİ 2017/118 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ALANYA 3. İCRA DAİRESİ

2017/118 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Alanya ilçesi,MAHMUTLAR mahallesi,Örenardı mevkii,438 ada (2) numaralı parselde kayıtlı 1400,-M² alanlı “Arsa” Vasıflı taşınmazdaki binalardan (B) Blok 4. katında (14) numaralı MESKEN olup borçlu Adına Tam hisse kayıtlıdır. BULUNDUĞU YER:tapu bilgileri belirtilen 438 ada (2) numaralı parselin;Kuzeyi 1 numaralı parsel ve Yol (Namık Kemal Cad.), Batısı Yol (Namık Kemal Cad.) ve otopark,Güneyi Yol –Trafo (fiilen yapılmamış) ve otopark,Doğusu 1 numaralı Parsel ve Yol ile çevrilidir.Parsel Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır. ARSA PAYLI : 46/1400 ADRESİ : Mahmutlar Mah.Namık Kemal Cad. Gül Ap. B Bl. 24/14 - Alanya İMAR DURUMU :Parsel; 1/1000 ölçekli İmar Uygulama Planına göre Ayrık nizam , %35 taban alanlı 5 Kat inşaat yapımına imarlı olup parselde yapılaşma tamamlanmış,Kat İrtifakı kuruludur.Yola Mesafesi= 5,00 İnşaat Cephesi= 13,50 Mt. İnşaat Derinliği= 18,85 Mt. Komşuya Mesafesi= 3,50 Mt. Saçak Seviyesi= 16,00 Mt. Kat Adedi= 5 kat.HALİHAZIR DURUMU :Parsel üzerinde 5’şer katlı 4 Blokta bina bulunup Doğu Blok (B) Blok olup “GÜL AP.” İsimlidir. Parsel çevre tanzimi kısmen yapılmıştır. Parsel güney kenarında (Parsel dışı) Açık Otopark bulunmaktadır. (B) blok Bod.+5 katlı,Beton teras çatılı,Dışı akrilik boyalı,Asansörlü, Merdiveni mermer kaplama-Demir korkulukludur.Bina tamamı mesken niteliğinde olup her bir normal katında 3’er Mesken bulunmaktadır.Söz konusu 14 numaralı Mesken (B) Blok (Doğu Blok) 4. katında (Son kat) yer alıp Güney ve Doğu olmak üzere 2 Cephelidir. Mesken Giriş kapısı Çelik kapı (14 iç kapı numaralı),Dış Doğramaları Ahşap-Tek cam, iç doğramaları Ahşap, Taban seramik kaplama,İç duvarlar Plastik badanadır. Mesken 2 oda 1 Salon (Ayrı mutfak) ve müştemilatlarından oluşup Toplam 82 M2 civarında kapalı alanlıdır. Meskenin 2 adet balkonu bulunup Parapet üstü yatay 2 sıra demir korkulukludur. Mesken Güney-Batı kenarı parsel dışı otopark olarak düzenlendiğinden bu yönde açıklık ve Ferah konumludur. Bina tahminen 8-9 yıllık yıpranmalıdır.Taşınmazın Elektrik,su,Ptt ve Belediye Hizmetleri bulunmaktadır. Hakim manzara,Gürültü ve Hava kirliliği yoktur.Parselin tahminen (Kuş Uçuşu) 365 Mt. Kuzeyinde “Mahmutlar İ.H.Lisesi”,470 Mt. Kuzey-Batısında “Ören Harabeleri”, 275 Mt. Güney-Batısında “Atatürk Cad.”,260 Mt. Güneyinde “Kargıcak Sağlık Ocağı” 360 Mt. Güney-Batısında “D400 Antalya-Mersin yolu”,445 Mt. Güney-Batısında “Deniz” bulunmaktadır.

REKLAM

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 30/11/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 26/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:677802 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Ali Ece: Gerizekalı Vida
Spor

Ali Ece: Gerizekalı Vida

Bayern Münih-Beşiktaş maçı sonrası canlı yayında ses kontrolü yapan Ali Ece, rejinin kurbanı oldu. 'Gerizekalı Vida' diyen spor yorumcusunun sesi yayına gitti.
Bayern kalecisi Ulreich'in dikkati çeken fotoğrafı
Spor

Bayern kalecisi Ulreich'in dikkati çeken fotoğrafı

Beşiktaş'ın Bayern Münih'le oynadığı karşılaşmanın ikinci yarısında Alman ekibinin kalecisi Ulreich'in çekilen bir fotoğraf dikkati çekti. Bunun sebebi ise 29 yaşındaki kalecinin kendi yarı sahasının dışında uzun süre beklemiş olması.
Atiba Hutchinson'ın 'geri pas' kabusu
Spor

Atiba Hutchinson'ın 'geri pas' kabusu

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Bayern Münih'le karşılaşıyor. Temsilcimizde Hırvat savunma oyuncusu Vida 16. dakikada kırmızı kart gördü. Vida'nın kırmızı kart görmesine neden olan pozisyonda Atiba'nın hatalı geri pası ise akıllara geçen seneki Lyon maçını getirdi.
Sapığa istenen ceza belli oldu
Gündem

Sapığa istenen ceza belli oldu

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca 4,5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat K. hakkında, iki ayrı suçtan en üst sınırdan olmak üzere 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
İzleyici ayağa kalktı: Vartolu öldü mü?
Hayat

İzleyici ayağa kalktı: Vartolu öldü mü?

Dün akşam ekranlara gelen Çukur dizisinin 17. bölümü yayınlandı. Dizi her bölümde olduğu gibi bu bölümde de nefesleri kesti. İzleyicinin karşısına bu bölümde çıkmayan Vartolu izleyiciyi ayağa kaldırdı. Binlerce sosyal medya kullanıcısı attıkları tweetler ile Vartolu karakterinin nerede olduğunu sordu. Peki Vartolu öldü mü?