EkonomiTC ANKARA 13 İCRA DAİRESİ2017/21370 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ANKARA 13. İCRA DAİRESİ 2017/21370 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ANKARA 13. İCRA DAİRESİ

2017/21370 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36215 Ada, 6 Parsel, GENERAL ZEKİ DOĞAN-İMAR Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Ana binanın özellikleri: Bina, betonarme karkas, ayrık nizamlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kat ve teras kattan oluşmaktadır. Bina ön cephe zemin katta 2 dükkan olmak üzere, binada toplam 12 daire bulunmaktadır. Bina da açık otopark alanı mevcuttur. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin özellikleri: Binanın 3. katında 11 kapı numarası ile yer almakta olup, çatı aralı ve natamam durumdadır. Giriş kapısı çeliktir. Fiili durum itibari ile 4+1 olup, giriş alt katı 2 oda, salon, mutfak, antre, koridor, banyo, wc ve 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Mutfak balkonu mutfak alanına katılmış, ancak mutfak balkonu dış cephe tarafı natamam açık durumdadır. Salon ve odaların zemini beton şap durumda olup, duvarları boyalıdır. Antre-koridor yerler seramik olup, duvarları boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfak mahallinde; mermer tezgah, tezgah altı ve üstü laminant mutfak dolapları bulunmaktadır. Mesken üst çatı arası kat fiili olarak 2 oda, antre-koridor, banyo, balkon ve açık teras mahallerinden oluşmaktadır. Odaların zemini beton şap durumda olup, duvarları boyalıdır. Antre-koridor yerler seramik olup, duvarları boyalıdır. Meskenin iç kapıları panel kapı olup, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombili ancak petek ve kombi bulunmamaktadır. Mesken boş durumdadır.

REKLAM

Adresi : General Zeki Dogan Mah. 512. Cad. No:16/11 Mamak / ANKARA

Yüzölçümü : 116 m2

Arsa Payı : 70/811

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler:

1. Satış Günü : 02/04/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

REKLAM

2. Satış Günü : 07/05/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/21370 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:752411 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Bayern Münih-Beşiktaş maçını Semahat Özdoğan mı anlatacak?
Spor

Bayern Münih-Beşiktaş maçını Semahat Özdoğan mı anlatacak?

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi son 16 turunda karşılaşacağı Bayern Münih mücadelesi Salı akşamı TRT ekranlarından yayınlanacak. Siyah beyazlıların bu kritik mücadelesini TRT'nin kadın spikerlerinden Semahat Özdoğan'ın anlatacağı iddia edilmişti. Özdoğan, çıktığı bir canlı yayında Bayern maçının denemesini yaptı.
Cengiz Ünder İtalya'yı sallamaya devam ediyor
Spor

Cengiz Ünder İtalya'yı sallamaya devam ediyor

Roma formasıyla çıktığı son 2 maçta 3 gol atıp 1 de asist yapan Cengiz Ünder, Udinese deplasmanında takımını 1-0 öne geçiren golü attı. Milli futbolcu attığı golden sonra büyük bir sevinç yaşarken Serie A'daki gol sayısını 4'e çıkardı.
İşte bizi öldüren telefonların listesi
Teknoloji

İşte bizi öldüren telefonların listesi

Günün büyük bir bölümünde elimizden düşürmediğimiz ve her işimizi anında yaptığımız telefonlar, yaydığı radyasyon ile sağlığımızı büyük ölçüde tehdit ediyor. Almanya Nükleer Güvenlik Radyasyondan Korunma Ofisi ise bu durumu araştırarak, en çok radyasyon yayan cihazların listesini paylaştı. İşte o liste…
Soy ağacını 1300'lü yıllara kadar aramak mümkün
Gündem

Soy ağacını 1300'lü yıllara kadar aramak mümkün

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. 1800'lere kadar giden soy ağacı aramalarını daha geri tarihlere getirmek mümkün. Aile tarihini araştıran ve 1300’lü yıllara kadarki kayıtlara ulaşan Kayserili Araştırmacı Hayri Şişlioğlu, daha geri tarihlere kadar soy ağacı bilgisine ulaşılabileceğini söyledi.
e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi
Gündem

e-Devlet alt ve üst soy ağacı sorgulama girişi

e-Devlet soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı. 8 milyon kişi soy ağacı sorgulaması yaptı. Alt üst soy ağacı sorgulamak isteyen kişiler turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra soy ağacı sorgulama yapabiliyor. Peki soy ağacı sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi ve detayları…