EkonomiTC ANKARA 16 İCRA DAİRESİ2016/1 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ANKARA 16. İCRA DAİRESİ 2016/1 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ANKARA 16. İCRA DAİRESİ

2016/1 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Ankara İli,Mamak İlçesi,Akdere Mahallesi, 9209 Ada,10 Parseli teşkil eden,484,00m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ana taşınmaz niteliği "KARGİR APARTMAN" olan,100/484 arsa paylı, Çatı aralı konut nitelikli, 2. Kat, 5 Nolu bağımsız bölüm ve eklentisi 5 nolu kömürlüğün tamamı Kerem YAKUT adına kayıtlı olmakla;

ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:

Apartman, 373.Sokak tarafından çevrelenmekte olup sokağa çift cephelidir.Bodrum+zemin+2 normal kat ve çatı arası olmak üzere toplam 5 katlıdır.Normal katlarında 2'şer adet daire bulunan apartmanda toplam 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Apartmanın ön cephesinde,zemini kilitli parke taşı kaplı,otomatik demir kapılı 3-4 otomobil konabilecek açık otopark mevcuttur.

5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM KONUTUN ÖZELLİKLERİ:

5 nolu konut apatmanın girişine göre 2. katta sol ön ve yan cephede yer almaktadır.Dubleks konutun normal katında 2 oda,salon,antre,mutfak,banyo, wc ve 2 balkon bulunmaktadır.Çatı arası kat ise 1 oda,mutfak,banyo,1 balkon ve açık terastan müteşekkildir.Konutun dış giriş kapısı çelik,iç kapılar panel kapıdır.Antre zemini seramik kaplı olup,duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır,ahşap vestiyer vardır.Salon ve odaların zeminleri ahşap parke olup,duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır.Mutfak zemini seramik,duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.Tezgahı mermer olup,tezgah altında ve üstünde ahşap kapaklı dolaplar mevcuttur.Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup,alt kat mutfak balkonu camlı pvc doğrama ile kapatılmış durumdadır.Alt kattaki banyonda zemin seramik,duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır.Banyoda ayaklı lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır.Üst kata çıkan merdivenin altında zemini seramik olan wc vardır.Wc duvarları merdiven altı ve tavana kadar fayans kaplı olup tuvalet taşı mevcuttur.Pencere doğramaları kısmen pvc, kısmen ahşap doğrama olup ısı camlıdır.Çatı arasına çıkan bölüm camlı sürgülü pvc doğrama ile ayrılmıştır.Merdivenleri mermer olup,korkulukları paslanmaz, nikel kaplamalı demir doğramadır.Çatı katındaki oda zemini ahşap parke olup, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan kartonpiyerlidir.Banyonun zemini seramik kaplı olup,duvarları tavana kadar fayanslıdır.Banyoda klozet, dolaplı lavabo,duşakabinle kapatılmış küvet vardır.Terasın zemini seramik kaplı olup,korkulukları beton üstü demir doğrama ile çevrilmiştir, barbekü mevcuttur.Daire doğalgaz kombilidir.Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin "Tanımlar" başlıklı 2. bölümünün yapı düzenine ilişkin Tanımlar başlıklı 18.maddesinin konutlarda net alan (Faydalı Alan)başlıklı 38.fıkrasındaki esaslara göre;konutun net faydalı alanı 170,00m2 olarak ölçülmüştür.(170,00m2 alanın 45,00m2'si terastan oluşmaktadır.)

Adresi : Ankara İli,Mamak İlçesi,Akdere Mah.,373.Sk.Özbek Apt.,No:17/5

Yüzölçümü : 484,00 m2

Arsa Payı : 100/484

İmar Durumu : Belediye Sınırları İmar Planı İçerisindedir.

Kıymeti : 160.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Dosyada bulunan tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/09/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 27/10/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:650642 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.