EkonomiTC ANKARA 17 İCRA DAİRESİ2017/200 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ANKARA 17. İCRA DAİRESİ 2017/200 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ANKARA 17. İCRA DAİRESİ

2017/200 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36427 Ada, 6 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın genel özellikleri taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış bodrum, zemin ve 3 normal katlı, 3 adet dükkan ve 11 adet meskenden oluşan bina mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Binanın arka bahçesinde ve bodrum katta bina altında açık otopark mevcuttur. 8 Numaralı Çatı Aralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu çatı aralı gayrimenkul net 128 m2; 4 oda, salon, mutfak, 2 antre, 2 banyo, wc, 1 adet balkon ve 23 m2; teras(alt katta 1 oda-salon-mutfak-antre-banyo-balkon; çatı arasında antre-3 oda-wc-banyo-teras) mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz 3.katta, arka ? yan tarafa cepheli konuma (kuzey-batı) yer alan bir dairedir. Daire kombi ile ısıtılmakta olup, zeminden dağılımlı panel radyatörler mevcuttur. Döşemeler salon, mutfak ve odalarda laminant parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar banyolar ve wc de seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanlar kartonpiyerli ve tüm mahallerde sıva üzeri boya ile kaplıdır. Çatı arasına çıkan merdiven mermer kaplamalı ve demir korkulukludur. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup tezgâhı suni mermerdir. Alt kat banyoda duşakabin ve klozet, üst kat banyoda klozet, lavabo ve duş yeri mevcuttur. Wc?de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında boş olduğu görülmüştür.

REKLAM

Adresi : Boğaziçi Mah Doğukent Cad No: 66/8 Mamak / ANKARA

Yüzölçümü : 752 m2

Arsa Payı : 64/752

İmar Durumu : Dosyada

Kıymeti : 155.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Dosyada

1. Satış Günü : 13/04/2018 günü 11:20 - 11:25 arası

2. Satış Günü : 10/05/2018 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

REKLAM

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:752407 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Erdoğan'dan cinsel istismar yasası açıklaması
Gündem

Erdoğan'dan cinsel istismar yasası açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuk istismarında caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyide için kanunlarda ve uygulamalardaki boşlukların giderilmesi ve yasal düzenlemelerin yapılması konusunda gerekli adımların atılacağını söyledi.
Galatasaray'ın paylaşımı PFDK'lık oluyor
Spor

Galatasaray'ın paylaşımı PFDK'lık oluyor

Galatasaray Kulübü'nün resmi twitter hesabından Kasımpaşa maçı sonrası yapılan paylaşım nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edileceği ifade edildi.
Rize şehir merkezi taşınıyor
Ekonomi

Rize şehir merkezi taşınıyor

Rize şehir merkezi ile ilgili hazırlanan raporda deniz suyu seviyesinin altında kalan bina temellerinin oluşan korozyon nedeniyle zarar gördüğünün belirtilerek birkaç bina dışındaki tüm binaların yıkılması gerektiğine dikkat çekildi. Korkutan rapor üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eylem planı hazırladı. Plana göre 2 bin 700 konut yıkılacak ve yeni yaşam merkezine taşınacak.
Nusret'ten reklam iddialarına Chelsea'li cevap
Hayat

Nusret'ten reklam iddialarına Chelsea'li cevap

Geçtiğimiz günlerde David Beckham'ı restoranında ağırlayan Nusret'in İngiliz futbolcuya para verdiği iddia edilmişti. Nusret Chelsea kulübü başkanı Abramoviç ile fotoğraf paylaşıp "Bu da mı PR?" diyerek yalanladı.
Çukur'da tepki çeken Emrah Amir ve trafik polisi sahnesi
Hayat

Çukur'da tepki çeken Emrah Amir ve trafik polisi sahnesi

Çukur dizisinin 17. bölümüne yeni katılan Alperen Duymaz'ın canlandırdığı Emrah Amir karakteri sosyal medyada tepki topladı. Çukur'un son bölümünde, Emrah Amir'in kendisini makas attığı için durduran trafik polisine sergilediği tavırlar dizinin hayranlarını kızdırdı. Çukur seyircisi sosyal medyada, dizinin yeni anti kahramanı Emrah'a tepki gösterirken, son bölümde görünmeyen Vartolu nerede sorusu çok konuşuldu.