EkonomiTC ANKARA 17 İCRA DAİRESİ2017/271 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ANKARA 17. İCRA DAİRESİ 2017/271 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ANKARA 17. İCRA DAİRESİ

2017/271 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95208 Ada, 8 Parsel, PURSAKLAR Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, bodrum+zemin+3 normal katlı toplam 12 adet mesken ve 2 adet dükkan olan bina mevcuttur. Binanın yol cepheleri cam mozaik ve dış cephe boyası, diğer cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama olup arka bahçe tarafındandır. Bina giriş ve merdivenleri mermer kaplamadır. Binanın bahçesinde az sayıda açık otopark mevcuttur.1 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 110m2(balkonlardahil) dir. Mesken mahallinde betonarme merdiven ile alt katta bulunan dükkanla birleştirilmiş olup, içerisindeki mahallere ait duvarlar ve tesisat bulunmamaktadır. Daire ön ve yan tarafa (Güneydoğu- kuzeydoğu), Yunusemre Caddesi ve yan parsele cepheli yer almaktadır. Dairenin iki adet balkonu bulunmaktadır. Ana merdivene açılan kapısı çeliktir. Daire kombi ile ısıtılacak şekilde tasarlanmış olup sadece 2 adet panel radyatör mevcuttur. Kombi ve diğer radyatörler takılı değildir. Dairenin döşemesi seramik, duvarları sıva üzeri boya, tavanlar köpük üzeri boyadır. Pencereler çift cam üniteli ahşap doğramadır. Taşınmazın keşif esnasında alt kattaki dükkanla birlikte kiracı tarafından dükkan olarak kullanıldığı görülmüştür.

REKLAM

Adresi : Pursaklar Mah Havuz Sok No:2/1 Pursaklar / ANKARA

Yüzölçümü : 996 m2

Arsa Payı : 64/996

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Dosyada

1. Satış Günü : 13/04/2018 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü : 10/05/2018 günü 11:10 - 11:15 arası

REKLAM

Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/271 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:752414 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65
Gündem

MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Milli mutabakatın bugün Türkiye'deki oyu yüzde 65'tir. Dolayısıyla bugün, milletimizin birliğine kast edenlerle omuz omuza olanların seçimlerde hüsrana uğrayacağını görmüş bulunmaktayız" dedi.
Mersin İdmanyurdu küme düştü
Spor

Mersin İdmanyurdu küme düştü

Mersin İdmanyurdu, Tokatspor karşısında aldığı mağlubiyetin ardından 2. Lig'de bitime 11 hafta kala kümeden düşmeyi garantiledi.
'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor
Hayat

'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor

Show TV'de yayınlanan 'Çukur' adlı dizide “Vartolu” karakterine hayat veren ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, 'Görünen Adam' dizisindeki fotoğrafının bazı dergilerde ve Youtube’da bir bankanın adıyla yayınlandığını iddia ederek, bankaya 50 bin liralık tazminat davası açtı.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
Küçük kıza cinsel istismar olayında aileyi çıldırtan haber!
Gündem

Küçük kıza cinsel istismar olayında aileyi çıldırtan haber!

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı cinsel istismara uğrayan 4.5 yaşındaki kız çocuğunun öldüğüne dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu, küçük kızın hayati tehlikesinin bulunmadığını ve Hatay’da ailesi ile birlikte yaşamına devam ettiğini açıkladı. Ailenin yakınları, çıkan asılsız haberlerin küçük kızın ailesini de çıldırttığını ve kimseyle görüşmek istemediklerini ifade ettiler.