EkonomiTC ANTALYA 2 İCRA DAİRESİ2017/11081 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ 2017/11081 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ

2017/11081 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz, Antalya İli Konyaaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi 3741 Ada 47 Parsel olup, Ana Taşınmaz niteliği, Tarla vasfında, yüzölçümü 516,00 m² olduğu, Bodrum 1-Bodrum 2 Kat 1 No.lu Bağımsız Bölüm, 30/260 paylı taşınmazın niteliğinin Dubleks Mesken olduğu ve tam hisse paylı olarak borçlu adına tescilli olduğu görülmüştür.Taşınmazın üzerinde bulunduğu 3741 Ada 47 Parsel, Antalya İli Konyaaltı İlçesi, Arapsuyu Mahallesi 649. Sokak üzerindeki parseldir. Parselin bazı merkezlere kuş uçumu mesafeleri; Atatürk Bulvarına 60m, Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne 125m, Maarif Kolejine 325m, Antalya Posta İşleme Merkezine 450m, 5 M Migros AVM? ye 900m ve Konyaaltı Plajına 850 m mesafede turistik tesis, alış veriş merkezleri ve kamu kuruluşlarına yakın konumdadır.Ulaşımı toplu taşıma araçları ile oldukça kolaydır ve Sosyo-Ekonomik olarak Orta/Üst Sınıf konumda bir yerdedir. Söz konusu taşınmaz Brüt 121 m² ve net 105m² alanlı olup, Betonarme Karkas yapı sınıfındaki, asansörlü binanın Bodrum 1-Bodrum 2 Katındadır. Bulunduğu katta 2 daire vardır. Bulunduğu binanın bina giriş kapısı demir profil kapıdır. Binanın giriş zemini mermer kaplamadır. Dairenin kapısı ahşap görünümlü çelik kapıdır. Onaylı, Ruhsatlı Mimari Projesinde Dubleks Mesken? in Giriş Katında 1 Salon, Antre, 1 Mutfak, 1 WC mahalleri vardır. Bodrum 2 Katında; 3 Oda, 1 Banyo + WC mahalleri bulunmaktadır. Bulunduğu binanın cephesi sıvalı ve boyalıdır. Söz konusu Dubleks Dubleks Mesken? in giriş katında; iç kapılarının kasa ve kanatları beyaz ?ahşap camlı press? kapıdır. Balkon kapıları ve pencereleri PVC doğramadır. Salon ve Odaların zeminleri ahşap parke kaplıdır. Mutfak, hol ve ıslak hacimlerin (duvar dahil) zeminleri seramik kaplıdır. Duvarlar ve tavan kısımları alçı üzeri Saten boya ile badanalıdır ve tavan köşeleri alçı kartonpiyer ile çevrilidir. Mutfak tezgahı Mermer olup tezgahın altında MDF mobilya mutfak dolapları vardır. Taşınmazın alt bodrum katında bulunan tüm alanların hacimleri seramik kaplıdır. Pencereler PVC doğrama, duvarlar plastik boya ile badanalıdır.

Adresi : Arapsuyu Mahallesi, 649. Sokak, Gizem Apartmanı No:9, 1 No.Lu Daire,Konyaaltı / ANTALYA

Yüzölçümü : 516 m2

Arsa Payı : 30/260

İmar Durumu : Antalya İli Konyaaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi 3741 Ada 47 Parsel sayılı taşınmaza İlişkin imar durumu, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında; Ayrık Nizam, 2 Kat, Taks=0.25, Kaks= 0.50’ dir ve “Konut” alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 450.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Diğer : İPOTEK

1. Satış Günü : 31/01/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 28/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11081 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:715380 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Fernandao: Dünyanın en iyi forveti benim
Spor

Fernandao: Dünyanın en iyi forveti benim

Fenerbahçe'nin Brezilyalı golcüsü Fernandao, Beşiktaş'la oynayacakları derbi mücadelesi öncesinde kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Yıldız isim, 'dünyanın en iyi forveti kim?' sorusunda ise kendisini işaret etti.
Aykut Kocaman'dan 'Şenol Güneş' mesajı
Spor

Aykut Kocaman'dan 'Şenol Güneş' mesajı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş galibiyetinin getirisi en az 10 puan olacağını ifade etti. Kocaman ayrıca, "Derbide Şenol Güneş yanınıza gelmezse siz gider misiniz?" şeklindeki soruya, "Bunu yapabileceğimi düşünmüyorum" karşılığını verdi.
Cengiz Ünder'in serbest kalma bedeli ortaya çıktı
Spor

Cengiz Ünder'in serbest kalma bedeli ortaya çıktı

FIFA menajeri Bayram Tutumlu, Roma'da müthiş bir performans sergileyen ve tüm dikkatleri üzerine çeken Cengiz Ünder hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tutumlu, milli futbolcumuz için belirlenen değeri de söyledi.
Yeni Şafak Hayat takipçilerine sorduk: Diriliş Ertuğrul mu Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

Yeni Şafak Hayat takipçilerine sorduk: Diriliş Ertuğrul mu Sen Anlat Karadeniz mi?

Son haftalarda reytinglerde hatırı sayılır bir oran elde eden Sen Anlat Karadeniz TRT 1'in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul'un tahtını sallıyor mu? Bu soruyu Yeni Şafak Hayat'ın Instagram takipçilerine sorduk. Çıkan sonuçlar bizi şaşırtmadı, takipçiler "Diriliş Ertuğrul" dedi.
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.