EkonomiTC ANTALYA 2 İCRA DAİRESİ2017/5114 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ 2017/5114 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ

2017/5114 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Merkez İlçe, 311 Ada No, 27 Parsel No, MURATPAŞA MAHALLESİ Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm taşınmaz Konyaaltı Caddesine 210 m mesafede Şehir merkezi, ana arterlerine ve kamu kurum ve kuruluşlarına yakın bir konumdadır. Mesken 3 ada, 1 salon, mutfak, hol, 1 banyo WC, 1 WC den oluşmaktadır. İş kapılarının kasa ve kanatları yağlı boyalı ahşap mobilya, balkon kapıları pvc doğramadır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke, antre ve ıslak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer olup, tezgahın aldı MDF ahşap mobilya mutfak dolapları vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.

Adresi : Kışla mah. 124. Sok. Ümit Apartmanı no:26 Zemin kat 3 nolu daire Muratpaşa/Antalya

Yüzölçümü : 80 m2

Arsa Payı : 2/22

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında inşaat tarzı ayrık nizam 4 kata tahsisli olup, konut alanında yer almaktadır.

Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 20/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 19/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5114 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:663544 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de