EkonomiTC AYDIN 2 (SULH HUKUK MAH) SATIŞ MEMURLUĞU2016/12 SATIŞTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. AYDIN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/12 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. AYDIN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : AYDIN ili, EFELER ilçesi, Mesudiye mahallesi 463 ada, 1 parselde kayıtlı, üzerinde yığma tarzda inşa edilmiş marsilya tipi kiremit kaplı tek katlı mesken olarak inşa edilmiş takriben 70 yıllık bakımsız ekonomik ömrünü tamamlamış maddi değeri olmayan yapı bulunan EV vasıflı taşınmaz.

Adresi : Aydın Mesudiye Mah. Fevzi Çakmak caddesi no : 116 Efeler Aydın

Yüzölçümü : 126,00 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : 3.derece arkeolojik sit alanında yer almakta olup,Bitişik nizam 3. Kata yapılaşma konut adasındadır

Kıymeti : 132.300,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tralleis Antik Kenti 3.derece arkeolojik sit alanı içerisindedir

1. Satış Günü : 13/11/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 08/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : AYDIN ili, EFELER ilçesi, Mesudiye mahallesi 2135 ada, 3 parselde kayıtlı, şehir merkezinin batısında çevresinde mesken olarak kullanılan eski tek katlı yapılar olan her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanan üzerinde yapı ve ağaç olmayan boş ARSA vasıflı taşınmaz

Adresi : Kemer Mahallesi 1657 Sok. Efeler Aydın

Yüzölçümü : 164,00 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : 3.derece arkeolojik sit alanında yer almakta olup, Kitle nizam h=9.00 m yapılaşma adasındadır

Kıymeti : 131.200,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler:

1. Satış Günü : 13/11/2017 günü 14:45 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 08/12/2017 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:664170 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Güntkin Onay'dan derbi tahmini
Spor

Güntkin Onay'dan derbi tahmini

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Güntekin Onay, siyah-beyazlıların öne geçmesi durumunda maçı kazanacağını söyledi.
Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler
Hayat

Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler

İngiliz medyası, yeni bölümleri 2019’da başlayacak “Taht Oyunları” dizisinin hayranlarına, internetten “Diriliş Ertuğrul”u izlemelerini tavsiye etti. Haberde, Engin Altan Düzyatan için “Yeni Jon Snow” denildi. "Diriliş Ertuğrul" dizisini izleyen bir Amerikalının, diziye nasıl kendini kaptırıp heyecanla takip ettiğini anlatan notları ve "Diriliş Ertuğrul" dizisi ile ilgili yorumları güldürdü. İşte o notlar...
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...