EkonomiTC BOLVADİN İCRA DAİRESİ2016/311 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BOLVADİN İCRA DAİRESİ 2016/311 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. BOLVADİN İCRA DAİRESİ

2016/311 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikler :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Bolvadin İlçe, Alaca mah. 248 ada 26 parsel zemin katı dükkan olan üst iki katı bir daire olan karkas bina 23 yaşındadır.Yapının zemin katı dükkan üst iki katı tek daire olarak inşa edilmiştir.Taşınmaz üzerinde ayrıca 20m2 bodrum bulunmaktadır.Taşınmaz üzerindeki zemin katın yerleri fayans kaplama, iç kaplaması sıva üzeri alçı, kapısı demir doğrama; daire olan iki katın camları pvc dış ve iç kaplaması sıva üzeriplastik boya, çatı basit konstruksiyon üzeri kiremit olduğu görülmüştür.Taşınmaz üzerindeki bodrum 2B, dükkan ve meskenler 3A sınıfındadır.

Yüzölçümü : 51,64 m2

Kıymeti : 279.049,70 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 10:50 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 09/02/2018 günü 10:50 - 11:00 arası

Satış Yeri : BOLVADİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI-TOPLANTI SALONU

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Bolvadin İlçe, Alaca mah. 248 ada 22 parsel iki katlı betonarme dükkan üzerindeki bina yola 1,27m2 tecavüzlüdür ve 117 parsel 2m2 tecavüzlü olduğundan mevcut binanın oturduğu alan 70,28 m2dir.Yapı tapu kaydında 2 katlı betonarme dükkan geçmekte olup yapı3-5 yaşları arasındadır.Dükkan betonarme olup dükkanın kapısı demir doğrama, yer kaplaması fayans, dış cephe kaplaması sıva üzeri plastik boya , iç kaplama ve tavanlar sıva üzeri alçı, elektrik-sutesisatının çalışır durumda olduğu tespit edilmiştir.Apartman doğalgaz ile ısıtılmakta.Yapı 3A sınıfındadır.

Yüzölçümü : 69,65 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 183.239,63 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir.(117 parselin binası 2,00m2 tecavüzlüdür.Bu parsel üzerindeki bina yola 1,27m2 tecavüzlüdür.)

1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 11:10 - 11:20 arası

2. Satış Günü : 09/02/2018 günü 11:10 - 11:20 arası

Satış Yeri : BOLVADİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI-TOPLANTI SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/311 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2017

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın:697142 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

TSK Afrin'e mühimmat taşıyan PKK/PYD konvoyunu vurdu
Dünya

TSK Afrin'e mühimmat taşıyan PKK/PYD konvoyunu vurdu

Genelkurmay Başkanlığından, Afrin'de PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan konvoyun vurulduğu bildirildi.
SSM insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı
Teknoloji

SSM insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği insansız tanklara ilişkin çalışmalar sürerken Savunma Sanayii Müsteşarlığı, insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı. SSM, 20'den fazla insansız kara aracının yakın zamanda TSK'ya teslim edileceğini ve Zeytin Dalı Harekatı'ndan kullanılacağını açıkladı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...