EkonomiTC BÜYÜKÇEKMECE 1 İCRA DAİRESİ2016/1818 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ 2016/1818 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2016/1818 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri : İstanbul, Esenyurt ilçesi,Çınar Mah. 178 ada, 1 parselde kayıtlı D42 Blok C.Giriş Zemin kat 1 bağımsız bölüm meskenin 1/2 hissesi Daire girişte hol, salon, mutfak, iki yatak odası banyo WC içeriye katılmış, bir balkondan ibaret olduğu giriş kapısı çelik, pencereler PVC oda kapıları ahşap, kuru zeminler lamınat parke ıslak alanlar seramik kaplı, ısınma eşanjör sistemi ile sağlanmaktadır.Daire takriben brüt 72 m2 kullanım alanına sahiptir. Asarsörlü Özdeniz sitesini oluşturan bloklar bahçe içerisinde yer almaktadır.Alış veriş merkezlerine nispi mesafede olup, alt yapı sorunu çözülmüş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. E.5 karayolu ve Tem otoyoluna çıkış imkanı vardır.

Adresi : Esenyurt ilçesi Çınar Mah.(Esenkent)Enverpaşa Cad.Ceyhan Sok.Sarmaşık evleri NO:7/C (Özdeniz sitesi D42 C.Bl.)D.1 adresinde

Yüzölçümü : 9.511,00 m2 Arsa Payı : 18/2072

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Taks:0,30 Kask: 1,50 konut alanı

Kıymeti : 215.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: TEK lehine daimi irtifak

1. Satış Günü : 27/11/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 22/12/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1818 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:674719 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de