EkonomiTC ÇEŞME İCRA DAİRESİ2011/90 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ 2011/90 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ

2011/90 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İzmir İli Çeşme İlçesi Ilıca mahallesi Yıldızburnu mevkii 5761 ada 6 parsel sayılı taşınmazda 711 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde bulunan bürüt alanı 150 m2 olan ( balkon ve teraslarla beraber ) kullanım alanı olarakta yaklaşık 105 m2 olan 1/2 arsa paylı 2 bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Adresi Ilıca mah. 5104 sokak no 4/1 Ilıca / Çeşme / İzmir'dir. İmar Durumu '' Söz konusu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında tercihli konut alanında kalmaktdır. Taks:0,15 , Kask:0,30 , 2 kat konut imarlıdır. 2 bağımsız birimden fazlası yapılamaz. Turistik tesis yapılamaz. '' şeklindedir. Taşınmaz 5104 sokakata sol kolda Ilıca sitesinde kalmakta olup ikiz nizamlı dubleks meskendir. Mahallinde ana binaya yoldan bakıldığında sağ tarafta kalmaktadır. Çeşme merkeze 6 km mesaferedir Zemin katta salon mutfak, yemek odası ve wc bulunmaktadır. Üst katta 3 yatak odası banyo ve wc bulunmaktadır. Belediye imkanlarından yararlanabilir konumdadır.

Adresi : Özelliklerde yazılıdır.

Yüzölçümü : 105 m2

Arsa Payı : 1/2

İmar Durumu : Özelliklerde yazılıdır.

Kıymeti : 690.352,87 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 14/11/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 12/12/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE SALONU 1. KAT ÇEŞME/İZMİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:665020 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Çiftlik Bank'tan sonra Sütbank
Ekonomi

Çiftlik Bank'tan sonra Sütbank

2007 yılında kurulan ve bin 300 üyeden 120 milyon lira toplayıp düzenli süt parası ödemeyi vaat eden Sütbank’ta işler yürümedi. İki yıldır süt parası alamayan üyeler Emekli Albay Kılıç liderliğinde yönetimi devraldı ama 4500 hayvandan geriye 900 kaldı. Kalan hayvanlar ve tesisin de icra yolu ile satışı gündemde.
Gelin adayı vekilin davetiyesinde Afrin notu
Gündem

Gelin adayı vekilin davetiyesinde Afrin notu

Meclis’te tanıştığı bürokrat Uğur Yalçın ile gelecek hafta dünya evine girmeye hazırlanan AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, davetlilerin çiçek göndermek yerine Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmasını istedi.
Dudak uçuklatan boşanma protokolü Meclis gündeminde
Gündem

Dudak uçuklatan boşanma protokolü Meclis gündeminde

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Genç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Genç’in oğlu Murat Genç ile eşi Nazan Genç’in milyonluk boşanma protokolüyle ilgili iddiaları Meclis gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Emir, Murat Genç’in eşine boşanma yoluyla bir servet ödemesinin, mal kaçırma amacıyla yapıldığı iddialarını sordu.
Bin polis geliyor
Dünya

Bin polis geliyor

Afrin merkezinde güvenliği yakında yerli polisler sağlayacak. Gaziantep’teki Afrin kongresinde belirlenen 30 kişilik yerel mecliste yer alan Abdülaziz Temo, Türkiye’nin ilk etapta bin kişiyi polis olarak eğiteceğini açıkladı.
Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi
Teknoloji

Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi

NASA'nın Mars'ta bulunan keşif aracı Curiosity, Dünya'ya yeni bir görüntü yolladı. Fakat görüntü öyle tuhaf bir şekli içinde barındırıyordu ki 'Mars'ta yaşam' tartışmaları yeniden alevlendi.