EkonomiTC CEYHAN İCRA DAİRESİ2017/4497 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. CEYHAN İCRA DAİRESİ 2017/4497 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. CEYHAN İCRA DAİRESİ

2017/4497 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Adana İli Ceyhan İlçesi Mithatpaşa Mahallesi 365 ada 8 nolu parsel'in 420,00 m2 alanında 6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasfında olduğu, bahse konu apartmanda Mesken nitelikli 1.Kat 2 nolu bağımsız bölüm dairenin tam hisse ile borçlu adına kayıtlı olduğu görülmüştür. Ceyhan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün 31.10.2017 tarih ve 1685 sayılı yazı Eklerinde; parsele ait imar bilgilerinin; E=2.40 yoğunluklu, Yençok=7 Kat yapı müsaadeli İmar planı dahilinde olduğu, çevresinde bu doğrultuda yapılaşma gerçekleştiği hususları görülmüştür. Taşınmaz; (Zemin+Asma) kat+4 normal kat olmak üzere toplamda 6 katlı Aytaç Hozatlı Apartmanı 1.Kat 2 nolu Dairedir. İnönü bulvarının doğu, 165.sokağın güney bitişiğinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde Ceyhan tren istasyonu, Ceyhan kaymakamlığı, Ceyhan Devlet Hastanesi gibi kamusal alanlar ile genellikle 6-8 katlı yapılar ve işyerleri bulunmaktadır. Bulunduğu bölge Ceyhan ilçe merkezinde en çok talep gören tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Taşınmazın 4 cepheli, 4 Oda + 1 Salon + Mutfak + Ebebeyn Banyosu + Banyo-Wc + Antre + Hol ve Balkon kısımlardan inşaa edildiği görülmüştür. Bulunduğu apartmanın dış cephesi kompozit kaplamalı lüks bir apartmandır. Kuru hacimlerde hol ve mutfak kısımlarda zemin seramik kaplamalı odalarda ise parke kaplamadır. Duvar ve tavanlar sıvalı-boyalı durumda tavanlarda kartonpiyer mevcuttur. Islak hacimlerde ise zemin ve duvarlar komple seramik-fayans kaplamadır. Dairede lüks sınıf malzeme ve işçilik kalitesi kullanılmıştır. Brüt 205,00 m2 alana sahip oldukça lüks ve bakımlı durumda yeni bir dairedir.

Kıymeti : 480.000,00 TL KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 02/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 01/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Konakoğlu M. Dr.Mahir Alp Boydak Bul. N:58 Ceyhan/ADANA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4497 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:715712 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi
Ekonomi

Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi

Çiftlik Bank vurgunuyla 77 bin kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın iadesi için Türkiye harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı iade dosyasını Arjantin'e gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Gül, "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir" dedi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.