EkonomiTC DİYARBAKIR 6 İCRA DAİRESİ2017/31 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DİYARBAKIR 6. İCRA DAİRESİ 2017/31 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. DİYARBAKIR 6. İCRA DAİRESİ

2017/31 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1774 Ada, 2 Parsel, MEZOPOTAMYA(Pasif) Mahalle/Köy, 26 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bina yaşı 2016 yılı olup,bir yıllık binadır.altta dükkan yoktur.Z+12 kattan oluşur.binada her katta 4 daires vardır.brüt alanı 190 m'2 net alanı ise 173 m'2 dir.75 mtlik yola yakın Marduk spor kompleksinin yukarısında 3 bloklu sitede 6.katta yer alır.taşınamzın iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak,banyo,wc dağılımlı,2 balkonu vardır.salon ve odalar laminant parke ,ıslak zeminler seramik,antre ve hol granittir.salon,oturma odası yatak odası duvar kağıdı ile diğer kısımlar alçı saten sıva üzeri plastik boyalı,banyo mutfak ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı,mutfak eviyte tezgahı mermer alt ve üst ahşap dolaplıdır.pencereler pimapen,kapılar ahşap doğramadır.doğalgaz tesisatı çekilmiş elektriği ve içme suyu müstakildir.

REKLAM

Adresi : Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Mezopotamya Mah.Sipan Cad.Grand Yapı Sitesi C Blok 6.Kat No:26 Kayapınar / DİYARBAKIR

Yüzölçümü : 173 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı belediye imar sınırları dahilind ekalıp uygulama imar planı kapsamındadır.E=1,25 TAKS =0,20

Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Diğer :

REKLAM

1. Satış Günü : 27/02/2018 günü 16:00 - 16:05 arası

2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 16:00 - 16:05 arası

Satış Yeri : HUZUREVLERİ MAH. DİCLEKENT BULVARI NO:16 6.İCRA DAİRESİ KALEMİ KAYAPINAR /DİYARBAKIR -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:729174 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Hükümetten Suriye rejimine sert uyarı
Gündem

Hükümetten Suriye rejimine sert uyarı

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Suriye rejiminin terör örgütü YPG'yi korumak için Afrin'e girmesinin felakete yol açacağını söyledi.
'Çocuk istismarına karşı komisyon kuruldu'
Gündem

'Çocuk istismarına karşı komisyon kuruldu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu 5 saat sürdükten sonra sona erdi. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, çocuk istismarına karşı komisyon kurulduğunu belirterek "6 Bakandan oluşan komisyon kuruldu. Amaç çocukların daha etkin korunması olacaktır. Her türlü ahlaksızlığa karşı, her türlü saldırıya karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir. Öncelikle de hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin ve devlet kurumlarının başta gelen vazifesidir." dedi.
Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber
Hayat

Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmeni Metin Günay, bir süredir hastanede tedavi gören babası Muhsin Günay'ı kaybetti. Vefat eden Keçiborlu Eski Belediye Başkanı Muhsin Günay, yarın Isparta'da defnedilecek.
Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı
Gündem

Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı

Mardin'in Artuklu ilçesinde görülen yılanlar, vatandaşları korkuttu. Mahalle sakinleri, kış ayının sıcak geçmesinin dolayı yılanların yuvalarından erken çıktığını söyledi.
Yerli ilacı kim istemiyor
Hayat

Yerli ilacı kim istemiyor

Türkiye, savunma başta olmak üzere birçok sektörde yerli atılımı yaparken ilaçta tersi yaşanıyor. Yerli firmalar kapandı, ilaç pazarı ABD'li ve Avrupalı firmaların eline geçti. İlaca yılda 25 milyar lira harcayan Türkiye’de en çok ciro yapan ilk 100 ilacın 95’i ithal.


Yerli ilaca darbe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) 2016’da yerli üretime desteği kesmesiyle indi. Hatta yabancılar aynı ilaca iki farklı hastalık için ayrı ruhsat alabilirken yerli firma ruhsat almakta zorlanıyor. Ruhsat öncesi istenen paralar ve TİTCK’e ödenen danışmanlık ücretleri de yerli üreticiyi vuruyor. Yerli şirketler ya kapanıyor ya da fason üretime geçiyor.


Yerli üretim durunca yabancı firmalar ilacı piyasadan çekiyor veya fahiş zamlar yapıyor. Mestino isimli ilaç ilginç bir örnek. İthalat özendirilince üretim İsveç’e taşındı. Fiyatı da 11 liradan 300 euroya fırladı.