EkonomiTC GAZİANTEP 13 İCRA DAİRESİ2016/3710 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ 2016/3710 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ

2016/3710 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre; Gaziantep ili, Yavuzeli ilçesi, Büyükkarakuyu mahallesi, Ada : 131 , parsel: 88' de kayıtlı tarlanın alanı 71,500.00 m2 dir. Taşınmazın Büyükkarakuyu mahalle merkezinin kuş uçumu olarak 2.4 km güneybatısında olduğu , Gaziantep-Yavuzeli karayolunun ise 1.75 km kuzey batısında olduğu görülmüştür. Taşınmazın içerisinde ekili, dikili, yapılı herhangi bir şeyin olmadığı, kayalık bir yapısının olduğu görülmüştür. Yakın çevresinde yapılaşma olmayıp , arazi yolundan 250 m içeridedir.

Adresi : Büyükkarakuyu Mahallesi 131 Ada 88 Parsel Yavuzeli / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 71.500 m2

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dışında mücavir alan içerisinde olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 715.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 24/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 19/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre; Gaziantep ili, Yavuzeli ilçesi, Büyükkarakuyu mahallesi, Ada : 132 , parsel :55' de kayıtlı tarlanın alanı 42,250.00 m2 dir.Taşınmazın Büyükkarayu mahalle merkezinin kuş uçumu olarak 2 km güneybatısında olduğu, Gaziantep-Yavuzeli karayolunun ise 1,5 km kuzey batısında olduğu görülmüştür. Taşınmazın içerisinde ekili, dikili, yapılı herhangi bir şeyin olmadığı görülmüştür. Yakın çevresinde yapılaşma olmayıp, arazi yoluna cephelidir.

Adresi : Büyükkarakuyu Mahallesi 132 Ada 55 Parsel Yavuzeli / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 42.250 m2

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dışında mücavir alan içerisinde olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 507.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 24/01/2018 günü 14:20 - 14:30 arası

2. Satış Günü : 19/02/2018 günü 14:20 - 14:30 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre; Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Yeşilkent mahallesi, 2641 nolu parselde kayıtlı tarlanın alanı 1,953.80 m2 dir. Taşınmazın batısında bulunan Gaziantep Havaalanı yoluna 225 m uzaklıkta olduğu , dava konusu taşınmazın kuzeyinde bulunan Gaziantep Çevre yoluna 245 m uzalıkta olduğu ve Gaziantep Çevre yolu ile Gaziantep havaalanı birbirine bağlantı yolunun 60 m doğusunda olduğu görülmüştür. Taşınmazın kuş uçumu olarak 1100 m güneyinde Haşan KALYONCU Üniversitesi, 750 m güneybatısında Hoşgör kur'an kursu binası, 1200 m kuzeyinde Yeşilkent mezarlığı, 180 m batısında Korkmaz ve sarı inci yem imalathaneleri, 350 m batısında TEİAŞ 12. Bölge Gaziantep-4 trafo merkezi idare ve lojman binası bulunmaktadır. Ulaşım problemi yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın demir üzeri siyah yağlı boyalı giriş kapısı, çevresinin briket duvarla örülü olduğu , içerisinde ise ; yazlık bağ evi , bekçi evi, havuz , su kuyusunun olduğu görülmüştür. Yazlık bağ evi olarak kullanılan taşınmazın bahçe düzenlemesi yapılmıştır.Bağ evi tek katlı, brikettenyığma olarak yapılmış olup ; çevresi mermer ile döşenmiştir.Bağ evinin salon odası, oturma odası, mutfak , banyo , lavabosu elektriği, suyu vardır.Bağ evinin içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır.İç kapılar ahşap üzeri yağlı boyalıdır.dış pencereler ve giriş kapısı demir doğrama üzeri yağlı boyalıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Bekçi evi betonarme karkas olup iki odalıdır ve üzerine demir doğramadan kamelya yapılmıştır.Bekçi evinin içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır.Giriş kapısı demir üzeri yağlı boyalıdır.Elektriği suyu vardır.soba ile ısıtılmaktadır. Havuz 1.80 m derinliğinde , betonarme karkas olarak yapılmış olup ; mermer ile kaplanmıltır. Arıtma sistemi yoktur.Halihazırda kullanılır durumdadır.Su kuyusu 100 m derinliğinde olup ; bağ evinin , bekçi evinin , ağaçların su ihttiyaçlarını karşılamak üzere sondaj yapılmıştır.

Adresi : Yeşilkent Mahallesi 2641 Parsel Şahinbey / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 1.953,80 m2

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dışında mücavir alan içerisinde ve kadastro parselidir.

Kıymeti : 397.070,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 24/01/2018 günü 14:40 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 19/02/2018 günü 14:40 - 14:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3710 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

Basın:711219 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

İBB Başkanı Uysal'dan metro açıklaması
Gündem

İBB Başkanı Uysal'dan metro açıklaması

AK Parti Sultanbeyli İlçe Kongresinde konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Kadıköy’e, Bakırköy’e, Şişli’ye yaptığımız gibi belediyesi CHP’de olan Beylikdüzü’ne de Sultanbeyli ve Arnavutköy’e de metro götüreceğiz" dedi.
Enes Ünal golleriyle Atletico Madrid'i yıktı
Spor

Enes Ünal golleriyle Atletico Madrid'i yıktı

Villarreal'de forma giyen milli futbolcumuz Enes Ünal, Atletico Madrid'le oynanan karşılaşmanın 82 ve 90+2. dakikasında attığı gollerle takımını 2-1'lik galibiyete taşıdı.
Alvaro Negredo hastaneye götürüldü
Spor

Alvaro Negredo hastaneye götürüldü

Beşiktaş Kulübü, Başakşehir maçının ardından yaptığı açıklamada İspanyol forvet oyuncusunun hastaneye götürüldüğünü duyurdu.
'Muhammed'in ordusu geri döndü'
Dünya

'Muhammed'in ordusu geri döndü'

TVNET Özel Yayını'nda Çanakkale Zaferi ve Afrin'in teröristlerden temizlenmesini değerlendiren ASSAM Güvenlik Uzmanı Ersan Ergür, "Bu ordu, Mescid-i Aksa'da, Mekke'de, Medine'de peygamberlik sancaktarlığını yaptı. Mehmetçik bu bölgelerden çekildikten sonra, Müslümanların kanadı kırılmış ve Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya namahrem eli değimiştir. İşte bugün 18 Mart'ta Afrin'in alınmasıyla, şu sloganı rahatlıkla söyleyebilirim ki, 'Gidin emperyalistlere söyleyin ki, Muhammed'in ordusu geri döndü.." ifadelerini kullandı.
Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü
Spor

Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü

Trabzonspor'un Yeni Malatyaspor'la oynadığı maçta sarı kart gören Nijeryalı orta saha oyuncusu Ogenyi Onazi Galatasaray maçı öncesinde cezalı duruma düştü.