EkonomiTC İSTANBUL ANADOLU 10 İCRA DAİRESİ2015/1183 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ 2015/1183 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2015/1183 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :İstanbul İl, Ataşehir ilçesi, Küçükbakkalköy mahallesi, Yeni açılan yol Mevkii, 869 parselinde, 501,00 m2 yüzölçümlü “Arsa” niteliğindeki ana taşınmaz üzerinde bulunan binanın 2. katındaki, 90/842 arsa paylı, 7 bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamı. Sözkonusu taşınmaz; bodrum+zemin+3 normal kat+(çatı) olmak üzere 5 kattan ibarettir. Taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında 1 adet mesken, zemin katında ve diğer katlarda her katta 2’ şer ader mesken olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmaza giriş kapısı demir perforje, giriş zemini seramik, taşınmazın dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır. Sözkonusu taşınmazın içerisinde kimse olmadığından, mesken içerisinde incelemeler ve ölçümlemeler yapılamamış, dışarıdan tespiti yapılmıştır. Dış kapı çelik kapıdır. Taşınmazda ısınma sistemi doğalgaz kombidir. Mimari projesinden yapılan incelemeye göre; 2. kat, 7 no.lu dairede; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, evebeyn banyo, wc, hol, antre, ve 2 adet balkon olmak üzere yaklaşık net 90,00 m2, yaklaşık brüt 100,00 m2, arsa payı; 53,55 m2. dir.

Adresi : İstanbul İl,Ataşehir ilçesi, İnönü mahallesi, Kartal Caddesi, Özmen apartmanı, 71 dış kapı no, 2. Kat, D:7

Yüzölçümü : 90,00 m2

Arsa Payı : 90/842

İmar Durumu : Ataşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden 07.12.2015 tarihinde alınan ve icra dosyasında mevcut taşınmaza ait imar durum yazılarında yapılan incelemede; “Ataşehir ilçesi, İnönü mahallesi 15 pafta, 869 parsel sayılı yer, 22.02.2011-17.01.2012-09.04.2012-21.07.2014 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, Kayışdağı ve İnönü mahallesi Revizyon Uygulama İmar Planında, Taks:0,25, Kaks: 1.70, H:4 kat (12.50 m) irtifada, ayrık nizam, “Konut Alanı”nda kalmaktadır. Ataşehir Belediyesi İmar arşivinde ve Ataşehir Tapu Sicil Müdürlüğü arşivinde yapılan incelemede; 03.05.2006 tarih ve 2006/863 mimari projesi bulunmaktadır.

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 13/11/2017 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 08/12/2017 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:674636 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Fed faiz artırımına gitti
Ekonomi

Fed faiz artırımına gitti

ABD Merkez Bankası (Fed) politika faizini, yüzde 1,25-1,50 aralığından yüzde 1,50-1,75 aralığına yükseltti. Fed'in bu yıl 2 artış daha yapması bekleniyor. Peki Fed'in faiz artırımı ne anlama geliyor?
Bursaspor'un eski futbolcusundan akılalmaz depar
Spor

Bursaspor'un eski futbolcusundan akılalmaz depar

Bursaspor'un eski futbolcusu Advincula, Meksika Ligi'nde yaptığı deparla Gareth Bale'ın hız rekorunu kırdı.
Ekonomi

"Doğan Medya Grubu Erdoğan Demirören'e satıldı" iddiası

Aydın Doğan'ın, Erdoğan Demirören'le anlaşmaya vardığı ve Doğan Medya Grubu'nu sattığı öğrenildi. Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi.
İkinci el otoda fiyat uyarısı: Yaza kadar artacak
Ekonomi

İkinci el otoda fiyat uyarısı: Yaza kadar artacak

Dövize endeksli ithal araçların fiyatlarının artmasıyla ikinci elde adeta bahar havası esiyor. Sıfır ile 2-3 yıllık kullanılmış otomobiller arasındaki fiyat makasının olduğundan fazla açılması ile araba almanın tam zamanı olduğunu belirten ikinci el oto satıcıları, araç alacaklara yaza kadar fiyatların artabileceği uyarısında da bulunuyor.
Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!
Hayat

Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!

Aylardır beklenen Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi. Twitter'ı sallayan ilk bölümde binlerce kullanıcı dizide kullanılan kıyafetleri yerden yere vurdu. Dizide Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran oyuncuya "Tanrı sizi korusun" ifadelerinin kullanılması, "Peygamber övgüsü almış bir komutana bu nasıl hitap?" yorumlarına neden oldu.