EkonomiTC İZMİR 1 (SULH HUKUK MAH) SATIŞ MEMURLUĞUSayı 2017/1 Ort Gid Satış İLAN

T.C. İZMİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU Sayı: 2017/1 Ort. Gid. Satış İLAN

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. İZMİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Sayı: 2017/1 Ort. Gid. Satış İLAN

İZMİR 1.SULH HUKUK MAHKEMESİNDEN

Davacılar Zübeyde Nadire Kawamura,Saadet Özavar,Serkan Özavar ve Kısmet Heinrich vekili tarafından davalı Fatma Zehra Özavar aleyhine Ortaklığın giderilmesi davasının yapılan yargılaması sonunda davacı vekilinin satış talebi gereğince;

Davalı Fatma Zehra Özavar ın adresi tesbit edilemediğinden Satış bilirkişi raporunun davalıya ilanen tebligat yapılmasına karar verilmiştir.

Satış Memurluğunun 2017/1 sayılı satış dosyasında verilen 11.07.2017 havale tarihli bilirkişi raporunda; İzmir İli Bayraklı İlçesi,Manavkuyu Mahallesi,54 Ada,140 Parsel,B blok 4 Kat 13 Nolu Bağımsız Bölüm yazılı gayrimenkul hissedarı Suphi Özavar mirasçıları;

%20 sinin ZÜBEYDE NADİRE ÖZAVAR A(KAWAMURA)

%20 sinin KISMET ÖZAVAR A(HEINRICH)

%20 sinin SAADET ÖZAVAR A

%20 sinin SERKAN ÖZAVAR A

%20 sinin FATMA ZEHRA ÖZAVAR A ,

Bayraklı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen 15.05.2017 tarih ve 10712 sayılı İmar durumu belgesinde söz konusu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre her cephesinden minimum 5 m bahçe mesafeli ayrık nizam,8 kat,Taks=0,25,kaks=2 yapı oranlı konut adasına isabet etmektedir.Satışa konu taşınmaz İzmir İli Bayraklı İlçesi Manavkuyu Mahallesi 249/3 Sokak No.4 adresinde yer alan Zemin+6 katlı binanın 4.katında 13 nolu dairesidir.Bayraklı bölgesinin muteber bir aksı olan Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesine cepheli konumdadır.Yeni ve eski yapılaşmaların,yerleşimin yoğun olduğu bir bölgededir.Satışa konu taşınmaz 3 oda,salon,mutfak,banyo Wc ve kilerden oluşmaktadır.Uzun yıllar kullanılmamış ve oldukça eski bir görünüme sahiptir.Giriş kapısı eski ahşap kapı,dış doğramalar eski ahşap,iç kapılar ahşap,antre ve salon zeminleri karo taşı,diğer odalar marley kaplamadır.binada asansör mevcut olup,doğalgaz tesisatı mevcuttur.Daire içine tesisat çekilmemiş durumdadır.Brüt kullanım alanı 100 m2 dir.%32 yıpranma payına sahiptir. Binanın yer aldığı ada taşınmazın dış cephesine ısı yalıtım uygulaması yapılıp boyası yenilenmiştir.Taşınmaz konum itibariyle Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesine ve çocuk parkına cepheli olup bu caddeye 249/2 sokaktan ulaşım sağlanmaktadır.Belediye alt yapı üstyapı hizmetlerinden faydalanabilmektedir.Taşınmaz Çamkıran pazaryerine 150 m,Çamkıran Ortaokuluna 220m,küçük ölçekli alışveriş merkezlerine ve sağlık tesislerine yakın konumdadır.Şehir içi otobüs duraklarına yürüme mesafesindedir.Ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Taşınmaz civarında modern ve yeni yapılaşmalar ve bakımlı siteler bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz mevcut durumuyla tadilata ihtiyaç duyar haldedir. Taşınmaz engebesiz bir topoğrafyaya sahiptir,satış ve kiralama kabiliyeti yüksektir.Taşınmaz mevcut durumu,konumu,yüzölçümü,imar durumu,çevresindeki yapılaşma koşulları,ulaşım ve taşıma imkanları,şehrin önemli merkezlerine olan uzaklığı gibi taşınmaz değerini olumlu ve olumsuz yönde etkileyen tüm kriterler ve taşınmaz civarında benzer özellikli taşınmazların günümüz alım-satım rayiçleri dikkate alınarak taşınmazın günümüz itibariyle toplam satış bedelinin 295.000,00 TLkıymet takdirinde olabileceği görüş ve kanaatine varılmıştır.satışta tatbik edilecek KDV nin %1 oranında KDV uygulaması gerekeçektir denilmekte olan satış bilirkişi raporunun davalı Fatma Zehra Özavar adına 7201 Sayılı Yasanın 28.29.30ve 31 maddeleri gereğince tebligat yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğine,İş bu ilanın yayınlanmasından15 gün sonra tebliğ edilmiş sayılaçağı ve 15 günü takip eden 7 günlük sürede dolduktan sonra kesinleşeceği hususu ilanen tebliğ olunur.

Basın:651218 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.