EkonomiTC KAYSERİ 8 İCRA DAİRESİ2012/3511 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ 2012/3511 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ

2012/3511 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Sümer Mah., 3905 ada, 17 parselde kayıtlı, 877,17m2 yüzölçümlü, 5 katlı betonarme bina ve arsası vasfındaki taşınmazın 1/12 arsa paylı, 4.kat 12 nolu dubleks mesken satışa çıkartılacak olup, mahkemenin 19/12/2016 tarihli bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu ana yapı betonarme sistem ile yapılmış olup, bodrum kat+zemin kat+4 normal kat+çatı arası katından oluşmaktadır. Her bir normal katta ve dubleks olan son katta 2 adet mesken bulunmaktadır. Kat holleri zemini ve bina girişi zemini ile merdiven basamakları mermer kaplamadır. Bina giriş duvarları ve kat holleri duvarları plastik boyalıdır. Bina dış cephesi dış cephe yalıtımlı ve dış cephe boyalıdır. Binada bir adet asansör bulunmaktadır, 4. Katta bulunan 12 Nolu dubleks meskenin yerinde yapılan incelemelere göre salon+4 oda+mutfak+2 banyo+lv&wc+antre+hol+3 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. 2 adet oda ve bir adet banyo üst katta yer alan çatı katında yer almaktadır. Mesken Doğu,Batı ve Güney cepheli olup brüt 210 m2dir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç oda kapıları Amerikan panel kaplama ahşap kapılardır. Zemin döşemesi oda ve salon bölümünde laminant parke kaplama, diğer bölümlerde seramik kaplamadır. Duvarlar, mutfak, banyo, duş ve lv-wc bölümlerinde fayans kaplama, diğer bölümlerde plastik boyalıdır. Camlar ve balkon kapıları pvc çerçeveli ısıcamlıdır. Mutfak altlı ve üstlü dolaplı olup tezgahı döküm mermer tezgahtır. Mesken ısınma sistemi doğalgaz kombi sistem kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle Erkilet Bulvarına yaklaşık 50 mt mesafede, Kocasinan Bulvarına yaklaşık 1,5 km mesafede, Cumhuriyet meydanına yaklaşık 2,5 km mesafededir. Taşınmazın yakın çevresinde de benzer niteliklerde çok katlı yapıların olduğu görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu muhitin daha çok düşük ve orta gelir sahibi kesimlerce tercih edilmekte olduğu, her türlü kamu hizmetlerinden faydalanmakta olduğu mahkeme bilirkişi raporu ile bildirilmiş, ayrıntılı bilgi dosyadaki bilirkişi raporundan mevcuttur, müracaat halinde öğrenilebilir.

Adresi : Sümer Mah. 11. Cadde No:4 Elif Apt. Kat:4 Daire:9 Kocasinan / KAYSERİ

Yüzölçümü : 877,17 m2 Arsa Payı : 1/12

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde 3 katlı ayrık nizam konut alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu

Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydında Olduğu Gibi, Yönetim Planı:15/01/2007,Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir beyanı,İpotek şerhi vardır.

1. Satış Günü : 30/11/2017 günü 09:55 - 10:00 arası

2. Satış Günü : 26/12/2017 günü 09:55 - 10:00 arası

Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 KOCASİNAN / KAYSERİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/3511 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:675134 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Cenk Tosun Watford maçının son saniyesinde yıkıldı
Spor

Cenk Tosun Watford maçının son saniyesinde yıkıldı

Beşiktaş'tan Premier Lig takımlarından Everton'a transfer olan Cenk Tosun, Watford maçına 57. dakikada dahil oldu. Milli futbolcunun oyuna girdiği sırada deplasman tribününde bulunan Evertonlular, başarılı oyuncuya alkışlarla destek verdi. Cenk'in oyuna girmesinden 22 dakika sonra golü yiyen maviler, son saniyede milli futbolcuyla çok önemli bir fırsattan yararlanamadı.
Burak Yılmaz'dan Bafetimbi Gomis mesajı
Spor

Burak Yılmaz'dan Bafetimbi Gomis mesajı

Trabzonspor'un milli yıldızı Burak Yılmaz, Alanyaspor'u 2-1 yendikleri maçtan sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. Alanyaspor'un durumunu bildiklerini ancak "Sahada babanı bile tanımayacaksın" diyen tecrübeli golcü, Bafetimbi Gomis'in gol krallığı yürüyüşü hakkında ilginç bir değerlendirme yaptı.
Trezeguet'in serbest kalma bedeli belli oldu
Spor

Trezeguet'in serbest kalma bedeli belli oldu

Kasımpaşa formasıyla dikkati çeken bir performans sergileyen Mısırlı futbolcu Trezeguet, Süper Lig'deki futbolseverlerin bir numaralı gündem maddesi haline geldi. İstanbul ekibinin satın alma opsiyonuyla kiraladığı oyuncunun serbest kalma bedeli ortaya çıkarken yıldız oyuncu, Belçika basınına verdiği röportajda oynamak istediği ligleri açıkladı.
e-Devlet seferberlik sorgulama
Gündem

e-Devlet seferberlik sorgulama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milli seferberlik açıklaması ardından e-Devlet seferberlik sorgulaması gündem oldu. e-Devlet seferberlik emri sorgulama nedir? Milli seferberlik nedir? Seferberlik ne anlama geliyor? Seferberlikte neler yapılır? Milli seferberlik hangi durumlarda ortaya çıkar? İşte seferberlik ile ilgili detaylar ve e-Devlet seferbelik emri sorgulama girişi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta partisinin 6. olağan il kongresinde konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelede sivilleri vurduğu iddialarına "Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var" ifadeleriyle tepki gösterdi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun ama şu anda ihtiyaç yok" diye konuştu.