EkonomiTC NEVŞEHİR 1 İCRA DAİRESİ2017/2715 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ 2017/2715 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2017/2715 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Nevşehir İl, Acıgöl İlçe, 592 Ada, 309 Parsel, ACIGÖL Mahalle/Köy, Ildırık Mevkii, Taşınmaz müdürlüğümüze sunulan 23/06/17 tarihli bilirkişi raporuna göre Acıgöl sınırları içerisinde bulunmakla beraber ulaşım için yolu bulunmaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu Nevşehir-Aksaray karayoluna 700m. Acıgöl ilçe merkezine 2 km. ilçe asfaltına 250 m. uzaklıkta bulunmaktadır. Hali hazırda üzerinde işletme kurulmuş olup tarla vasfını kaybetmiştir, ancak tapuda tarla vasfındadır. Taşınmaz üzerinde büyükbaş hayvan ve süt üreticiliği yapmak üzere inşa edilmiş çeşitli yapılar mevcuttur. Taşınmaz üzerinde bulunan yapılar Ahır Binası(2.267,20), Yem Deposu(1.264,20), Sağımhane(472,60), Gübre Çukuru(366,60), Su Deposu(19,25), Slaj havlusu(180,00), Bekçi Kulübesi(20,20), Trafo Odası(20,00), İdare Binası(78,50), olarak belirtilmiştir.

REKLAM

Adresi : Acıgöl / NEVŞEHİR

Yüzölçümü : 16.213,41 m2

İmar Durumu : Belediye imar planı sınırları dışarısında kalmaktadır.

Kıymeti : 2.016.583,37 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Güncel tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 25/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 20 Temmuz Mah. Mustafa Parmaksız Cad. No:37 Nevşehir Adliyesi, B Blok Satış Odası, Merkez / NEVŞEHİR

REKLAM

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

REKLAM

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

REKLAM

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2715 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:677520 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Ali Ece: Gerizekalı Vida
Spor

Ali Ece: Gerizekalı Vida

Bayern Münih-Beşiktaş maçı sonrası canlı yayında ses kontrolü yapan Ali Ece, rejinin kurbanı oldu. 'Gerizekalı Vida' diyen spor yorumcusunun sesi yayına gitti.
Bayern kalecisi Ulreich'in dikkati çeken fotoğrafı
Spor

Bayern kalecisi Ulreich'in dikkati çeken fotoğrafı

Beşiktaş'ın Bayern Münih'le oynadığı karşılaşmanın ikinci yarısında Alman ekibinin kalecisi Ulreich'in çekilen bir fotoğraf dikkati çekti. Bunun sebebi ise 29 yaşındaki kalecinin kendi yarı sahasının dışında uzun süre beklemiş olması.
Atiba Hutchinson'ın 'geri pas' kabusu
Spor

Atiba Hutchinson'ın 'geri pas' kabusu

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Bayern Münih'le karşılaşıyor. Temsilcimizde Hırvat savunma oyuncusu Vida 16. dakikada kırmızı kart gördü. Vida'nın kırmızı kart görmesine neden olan pozisyonda Atiba'nın hatalı geri pası ise akıllara geçen seneki Lyon maçını getirdi.
Sapığa istenen ceza belli oldu
Gündem

Sapığa istenen ceza belli oldu

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca 4,5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat K. hakkında, iki ayrı suçtan en üst sınırdan olmak üzere 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
İzleyici ayağa kalktı: Vartolu öldü mü?
Hayat

İzleyici ayağa kalktı: Vartolu öldü mü?

Dün akşam ekranlara gelen Çukur dizisinin 17. bölümü yayınlandı. Dizi her bölümde olduğu gibi bu bölümde de nefesleri kesti. İzleyicinin karşısına bu bölümde çıkmayan Vartolu izleyiciyi ayağa kaldırdı. Binlerce sosyal medya kullanıcısı attıkları tweetler ile Vartolu karakterinin nerede olduğunu sordu. Peki Vartolu öldü mü?