EkonomiTC SALİHLİ 1 İCRA DAİRESİ2016/662 TLMTTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ 2016/662 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ

2016/662 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 2526 Ada, 16 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, A2 Blok, 1. Kat, 3 no'lu taşınmaz olup, daire vasfında olup, 3+1 ve 125 m2'dir. Bina site içerisindedir. Süslemeli beton bahçe duvarları ile çevrilidir. Bina giriş kapısı demir kapıdır. Binada asansör olmayıp, kat kaloriferi vardır. Dairenin giriş kapısı ahşap kapıdır. Odaların yer döşemesi rabıta tahta kaplıdır. Mutfak, hol, tuvalet ve banyo tabanları seramik kaplıdır. Mutfak, banyo ve tuvalet duvarları fayans kaplıdır. Diğer odaların ve holün duvarları alçı sıva olup, plastik badana ile boyalıdır. Kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı mermer olup, dolapları ahşap doğramadır. İç kapılar ve pencereler ahşap mobilyadır. Yüklük ve vestiyeri vardır. 2 adet dış balkonu vardır. Korkulukları demir ve yağlı boyalıdır. Konutun yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi vardır. Konum olarak şehir merkezindedir. Binanın 08/12/1998 tarihinde yapı kulanma izin belgesi alınmıştır. Söz konusu taşınmaz, onaylı imar planında blok nizam 4 katlı, 5 metre yollardan, 3 metre komşu parselden ve 6,50 metre arka bahçeden çekme mesafeli mesken sahada kalmaktadır. Taşınmaz TAM hisseli olup, borçlu Fehmi AZAK adına kayıtlıdır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Adresi : -

Yüzölçümü : 3.776 m2

Arsa Payı : 1/52

İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz, onaylı imar planında blok nizam 4 katlı, 5 metre yollardan, 3 metre komşu parselden ve 6,50 metre arka bahçeden çekme mesafeli mesken sahada kalmaktadır.

Kıymeti : 120.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 22/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜDÜRLÜĞÜ ARKASI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/662 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın:677024 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
Mehmet Demirkol: Quaremsa Vida'nın elini sıkmadı
Spor

Mehmet Demirkol: Quaremsa Vida'nın elini sıkmadı

Yorumcu Mehmet Demirkol, Bayern Münih maçında kırmızı kart gören Vida'nın aldığı paranın takım içerisinde huzursuzluğa neden olduğunu söyledi.
'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'
Gündem

'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi hayatta tutabilmek için çalışan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaptı. Doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...
Cengiz Ünder'e Real Madrid kancası
Spor

Cengiz Ünder'e Real Madrid kancası

Roma formasıyla son 4 maçta 5 gol atma başarısı gösteren Cengiz Ünder için flaş bir transfer iddiası geldi. Dünyaca ünlü Sports Illustrated Dergisi'nde yazan Grant Wahl, Roma'nın mali yönden sıkıntılı bir süreçte olduğunu ifade ederken yıldızını parlatmaya başlayan Cengiz'in satılma olasılığından bahsetti.