EkonomiTCKAYSERİ 3 (SULH HUKUK MAH) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/5 SATIŞTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.KAYSERİ 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C.KAYSERİ 3. (SULH HUKUK MAH.)

SATIŞ MEMURLUĞU 2016/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Hacı Kılınç Mah, 809 Ada, 1757 Parsel, sekiz katlı betonarme bina ve arsası, 6. Kat 14 nolu mesken nitelikli bağımsız bölümün alınan bilirkişi raporuna göre, Oğuz Caddesi ve İstasyon Caddasi üzerinde, şehir meydanına 700 m mesafede, her katta 2 daire üzerine zemin kat+7 normal kat, toplam14 konuttan oluşan bina, daireler ofis niteliğinde işyerlerine dönüşmüş, binada asansör olmadığı, brüt 165 m², dairenin net alanı 125 m², 4 oda+mutfak+antre+hol+banyo+wc olarak projeli, giriş sac kapı, zeminler dökme mozaik, duvarlar sıva üzeri plastik boya, ıslak hacimler fayans, kısmen pencereler PVC kısmen ahşap, mutfak eski dolap ve tezgah, kuzey, batı, doğa cepheyi görmekte, iki balkon, soba ile ısınmakta, 40-42 yıllık bina.

REKLAM

Adresi : Kocasinan Fatih Mahallesi, Oğuz Caddesi, Dörtyol Apartmanı No: 2/14 Kocasinan Kayseri

Yüzölçümü : Brüt:165 m², Net 125 m²

Arsa Payı : 40/612

İmar Durumu : Kocasinan Belediyesi Plan Proje Müdürlüğünün 20/07/2016 tarih 2294 sayılı yazılarına göre Hacıkılınç Mahallesi 809 ada 1757 nolu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ticaret alanı ve yolda kalmaktadır

Kıymeti : 280.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Satışa arz şerhi ile bir kısım icra dairelerince konulan haciz şerhleri mevcuttur.

1. Satış Günü : 15/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

REKLAM

2. Satış Günü : 12/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : KAYSERİ ADLİYESİ A BLOK 1. KAT 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

REKLAM

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

REKLAM

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Basın:700689 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu
Spor

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu

Süper Lig'in lideri Başakşehir, Bayern Münih'le Beşiktaş arasında oynanacak mücadele öncesinde dikkati çeken bir paylaşımda bulundu.
'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…