Ekonomi Ücretli çalışan sayısı yüzde 9,3 artışla 14 milyona yaklaştı

Ücretli çalışan sayısı yüzde 9,3 artışla 14 milyona yaklaştı

Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilişkin ücretli çalışan istatistiklerini yayımladı. Açıklanan verilere göre sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,3 artış gösterdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ücretli çalışan sayısı eylülde yıllık bazda yüzde 9,3 artarak 13,9 milyon oldu
Foto/arşiv

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan eylül ayına ilişkin ücretli çalışan istatistiklerine göre, Eylül 2020'de 12 milyon 702 bin 90 kişi olan sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, bu yılın aynı ayında yüzde 9,3 artışla 13 milyon 885 bin 464 kişiye yükseldi.

Söz konusu ayda ücretli çalışan sayısı, sanayi sektöründe yıllık bazda yüzde 8,6, inşaat sektöründe yüzde 10,1 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 9,6 arttı.

AYLIK DEĞİŞİM

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı eylülde, bir önceki aya göre yüzde 0,5 arttı. Bu dönemde ücretli çalışan sayısı sanayi sektöründe yüzde 0,3, ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,7 yükseldi, inşaat sektöründe yüzde 0,1 azaldı.

Konut satışlarında yüzde 15'lik artış
EKONOMİ
Konut satışlarında yüzde 15'lik artış

Emisyon skandalında Türkiye’de ilk karar çıktı: Binlerce araç sahibi için emsal olabilir
EKONOMİ
Emisyon skandalında Türkiye’de ilk karar çıktı: Binlerce araç sahibi için emsal olabilir

Borsa haftaya rekor seviyeden başladı
EKONOMİ
Borsa haftaya rekor seviyeden başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.