Ekonomi VakıfBank 65inci yaşını kutladı

VakıfBank 65’inci yaşını kutladı

VakıfBank ailesi 65’inci yaşını kutluyor. Bankanın sermaye ve kuruluş hikayesiyle benzersiz olduğunu belirten VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “VakıfBank; her yönüyle yarına hazır, kendinden emin ve sosyal sorumluluklarını yerine getiren bir değerler manzumesidir” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
VakıfBank ailesi, Anıtkabir’de bir araya gelerek mozoleye çelenk bıraktı.
VakıfBank ailesi, Anıtkabir’de bir araya gelerek mozoleye çelenk bıraktı.

Yeni yaşını bir dizi etkinlikle kutlayan Vakıfbank’ın ilk durağı her yıl olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir oldu. Yönetim kurulu üyeleri, finans grubu üst düzey yöneticileri, 81 ilden gelen 81 çalışan ve VakıfBank Spor Kulübü alt yapı oyuncuları ile birlikte büyük VakıfBank ailesi, 13 Nisan 1954’te faaliyete başlayan bankanın yıl dönümünde Anıtkabir’de bir araya gelerek mozoleye çelenk bıraktı. VakıfBank ailesi olarak anı defterine, “Yaktığınız istiklal ateşiyle ısınmaya; tutuşturduğunuz meşaleyle aydınlanmaya devam ediyoruz” diye yazan Mehmet Emin Özcan, ülkenin kalkınması için banka olarak finansman desteği sunduklarını da dile getirdi.

Mehmet Emin Özcan

ANI DEFTERİNE ANLAMLI SÖZ

VakıfBank ailesi olarak anı defterine, “Yaktığınız istiklal ateşiyle ısınmaya; tutuşturduğunuz meşaleyle aydınlanmaya devam ediyoruz” diye yazan Mehmet Emin Özcan, ülkenin kalkınması için banka olarak finansman desteği sunduklarını da dile getirdi. Özcan anı defterine şunları yazdı; “Emanetçisi olduğumuz değerleri devletimizin ve milletimizin refahı için bihakkın yönetmeye ve büyütmeye var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin kalkınması için; sanayiden ticarete, tarımdan küçük işletmelere, ekonomimizin her alanına finansman desteği sağlıyor, 65 yıldır milletimizin yanındaki güç oluyoruz. Banisi olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ülkemizin müreffeh olması için gösterdiğiniz hedefe doğru kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz. Ruhunuz şad olsun.”

“SADECE BİR BANKA DEĞİLİZ”

  • Bankaının yeni yaş kutlamalarının ikinci durağı İstanbul Haliç Kongre Merkezi oldu. VakıfBank Gücümüze Güç Katanlar Kıdem Ödülleri’nin açılışında konuşan Özcan, bankanın sermaye ve kuruluş hikayesi ile dünyada bir başka benzerinin bulunmadığını söyledi. VakıfBank’ın, sağlam temeller üzerine bina edilmiş bir banka olduğuna vurgu yapan Özcan, “Kökleri tarihin derinlerine uzanan VakıfBank, sadece bir banka değildir. Emanetçisi olduğu yüzlerce yıllık değerleri geleceğe taşıyan, her yönüyle yarına hazır, kendinden emin ve sosyal sorumluluklarını yerine getiren bir değerler ve kültür manzumesidir” dedi.

HAMURUNDA SEVGİ-SAYGI VAR

Vakıfbank’ı Vakıfbank yapanın kültürü ve sermayesi olduğuna vurgu yapan Özcan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Necip Anadolu insanı ve devlet adamları, toplumun refahı için, darda kalanı ayağa kaldırmak için dünyevi mülklerini vakfetmiştir. Anadolu vakıflarla kalkınmış, toplumsal dayanışma vakıflarla sağlanmıştır. Bankamız da işte bu vakıfların edep ve töresiyle mayalanmıştır. Hamurumuz sevgi ve saygıyla yoğrulmuştur.”

  • 600 ÇALIŞANA PLAKET
  • Açılış konuşmalarının ardından, VakıfBank’ta 15 ve 20’nci hizmet yılını tamamlayan 600’ün üzerinde çalışana ve 2018 yılında gösterdikleri performansla ödüle değer bulunan 200’e yakın çalışana teşekkür plaketi verildi.

Savunmada şampiyon TUSAŞ oldu
EKONOMİ
Savunmada şampiyon TUSAŞ oldu


Beyaz Saray'daki Barış Pınarı Harekatı toplantısında gerginlik: Toplantıyı terk ettiler
Dünya

Beyaz Saray'daki Barış Pınarı Harekatı toplantısında gerginlik: Toplantıyı terk ettiler

ABD Başkanı Trump, ABD Kongresinden Cumhuriyetçi ve Demokrat isimlerle yaptığı ve "olaylı" geçen Suriye toplantısına ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaşarak yaşananları anlattı. Trump, yaptığı paylaşımda "Asabi Nancy sinirden deliye döndü. Hiçbir şey yapmayan Demokratlar, Pelosi ve Schumer, kabine odasından hışımla çıktı. Pelosi, bugün Beyaz Saray'da tam anlamıyla sinirden deliye döndü. Bu durumu izlemek çok üzücüydü. Onun için dua edin, çok hasta bir insan!" ifadelerini kullandı.
Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı 673'e yükseldi
Dünya

Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı 673'e yükseldi

Fırat’ın doğusunda devam eden Barış Pınarı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı toplam 673 oldu.
Kredi kartında önemli adım: Aralıkta fiyatlar düşüşe geçebilir
Ekonomi

Kredi kartında önemli adım: Aralıkta fiyatlar düşüşe geçebilir

Kredi kartı komisyon bedellerine yönelik binlerce işletmeye nefes aldıracak sınır geldi. 1 Kasım'dan itibaren kartlı işlemlerin ertesi gün nakde çevrilmesi halinde ödenecek komisyon bedeli artık yüzde 1,6’yı aşamayacak. Bu da firmaların fazladan bankalara ödedikleri rakamın büyük bölümünün kasada kalacağı anlamına geliyor. Tabi komisyon tarafındaki bu olumlu gelişme fiyatları da etkileyecek. Taksitli satışlarda vade oranlarında düşüş yaşanacağını ifade eden sektör temsilcileri, kararın etkisinin fiyatlara yansımasının ise Aralık başı itibariyle gerçekleşebileceğini öngörüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.