Müslümanları izleyen New York polisine yeni dava
Dünya
Müslümanları izleyen New York polisine yeni dava
ABD'de 11 Eylül saldırılardan sonra Müslümanları izlediği için yargılanan NYPD'ye, önceki davanın düşürülmesinin ardından yeniden dava açıldı.
AA
İlk kurşun sıkıldı
Dünya
İlk kurşun sıkıldı
11 Eylül saldırıları nedeniyle Suudi Arabistan’a dava açılmasına izin veren yasa tasarısının Kongre’de kabul edilmesinden iki gün sonra ilk dava Washington’da açıldı. Yasanın “egemenliğin dokunulmazlığı ilkesini” ihlal ettiğini açıklayan Fransa, ABD’yi “hukukta kaos” çıkarmakla suçladı.
Yeni Şafak
Clinton fenalaştı
Dünya
Clinton fenalaştı
ABD'nin New York kentindeki 11 Eylül saldırılarının 15. yılı anma törenine katılan Demokrat Partinin başkan adayı Hillary Clinton rahatsızlanması nedeniyle törenden erken ayrılarak istirahate çekildi.
Diğer
ABD-Suud savaşı
Dünya
ABD-Suud savaşı
Suudi Arabistan'ı 11 Eylül saldırılarından sorumlu tutma yolunu açan tasarı, Obama'nın vetosuna rağmen Temsilciler Meclisi'nden geçerek yasalaştı. Riyad, tasarı yasalaşırsa ABD'deki tüm varlıklarını satacağını açıklamıştı.
Yeni Şafak
Petrodolar yağması
Dünya
Petrodolar yağması
ABD Temsilciler Meclisi 11 Eylül kurbanlarının ailelerine Suudi Arabistan aleyhine tazminat davası açma imkanı tanıyan tasarıyı onayladı. 11 Eylül'ün faturasını Riyad’a kesen ABD, petro-dolar sisteminde büyük çöküşten önce Arap sermayesine el koymaya hazırlanıyor. Tuzağı gören Riyad’ın ABD’deki mal varlığının değeri yaklaşık 1 trilyon dolar!
Yeni Şafak
Kurgular, yalanlar ve Müslüman imajı: 11 Eylül
Dünya
Kurgular, yalanlar ve Müslüman imajı: 11 Eylül
11 Eylül saldırılarının üzerinden 17 yıl geçti. Fakat uçakların çarpmasıyla yıkılan binalardan yükselen toz bulutu dünyayı yutmaya devam ediyor. Irak ve Afganistan’ın işgal edilmesiyle birlikte tetiği çekilen silah, her gün yeni bir yerde patlıyor. Bir taraftan küresel güçler arasındaki ticari rekabet ve alan paylaşım savaşı dünyayı üçüncü dünya harbine doğru sürüklerken diğer taraftan domino etkisi ile İslam coğrafyasının pek çok yerinde işgaller, dayatmalar ve iç karışıklıklar giderek tırmanıyor.
AA
Terör kurbanları 11'inci yılında anıldı
Dünya
Terör kurbanları 11'inci yılında anıldı
Avrupa tarihinin en büyük terör saldırılarından biri olan, İspanya'nın başkenti Madrid'de 192 kişinin ölümüne, 2 bine yakın kişinin yaralanmasına yol açan 2004 yılındaki bombalı terör saldırılarının mağdurları İspanya'da düzenlenen törenlerle anıldı.
AA
Yangına  benzin
Dünya
Yangına benzin
Paris’teki katliamı fırsat bilen ırkçı kesimler İslam’a karşı topyekün saldırıya geçti. Amerikan basını kurbanları, olay yerini ve saldırganları öne çıkarırken Avrupa ve özellikle İngiliz basınının Müslümanları terörle özdeşleştiren İslamofobik bir söylem kullanması dikkat çekti. Hızını alamayan bazı neo-ırkçılar ise sosyal medyada “Bütün Müslümanları Öldürelim!” kampanyası başlattı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.