“12 Punto” ödülleri verildi
Hayat
“12 Punto” ödülleri verildi
Geçtiğimiz hafta 16 farklı ülkeden katılımla üç ayrı platformda gerçekleşen, senaryo geliştirme ve ortak yapım platformu “12 Punto 2022”de ödüller sahiplerini buldu.
Yeni Şafak
‘12 Punto’nun finalistleri belli oldu
Hayat
‘12 Punto’nun finalistleri belli oldu
TRT tarafından bu yıl 4. kez düzenlenecek Türkiye’nin en büyük senaryo geliştirme ve ortak yapım platformu “12 Punto 2022”de finale kalanlar belli oldu.
Yeni Şafak
12 Punto heyecanı başladı
Hayat
12 Punto heyecanı başladı
TRT Sinema Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği 12 Punto bu yıl da sinemacıları buluşturuyor. Dün Feriye’deki basın toplantısıyla başlayan etkinlik, 26 Haziran’a kadar sinemaseverleri bir araya getirecek
Yeni Şafak
TRT 12 Punto ve dahası...
Abdulhamit Güler
TRT 12 Punto ve dahası...
Sinemanın Türkiye’deki en önemli destek organizasyonlarından biri olan TRT 12 Punto Senaryo Günleri, geçtiğimiz gün düzenlenen törenle son buldu. Henüz 3 yıldır düzenlenmesine rağmen sinema sektörüne ciddi destek sunan ve uluslararası itibar kazanan 12 Punto’da 12 proje ödül aldı. Ortak yapım, ön alım ve proje destek başlıklarıyla verilen ödüller çerçevesinde sinemamızın genç isimlerinin yanı sıra tecrübeli yönetmenler de boy gösterdi. 12 Punto’nun en önemli özelliği sanırım senaryo geliştirme...
İstanbul'da sinema şenliği: 12 Punto ile yaz havası
Hayat
İstanbul'da sinema şenliği: 12 Punto ile yaz havası
İçinde bulunduğumuz hafta İstanbul’da sinema namına şenlik havasında geçti. TRT 12 Punto Senaryo Günleri kapsamında dünyanın önemli sinemacıları Türkiye’ye geldi ve ülkemizdeki sektör temsilcileri ile verimli çalışmalar yaptı. Biz de ülkemizin en önemli sinema organizasyonu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen etkinlikleri takip ettik.
Yeni Şafak
Dünya sinemasının en etkili isimleri

12
Punto’da jüri koltuğuna oturacak
Hayat
Dünya sinemasının en etkili isimleri 12 Punto’da jüri koltuğuna oturacak
TRT’ninbu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği “12 Punto TRT SenaryoGünleri”nin uluslararası jüri üyeleri belli oldu. Tamamıkadınlardan oluşan, dünya sinemasının en önemli beş ismi jürikoltuğuna oturacak. Ken Loach Filmlerinin yapımcısı RebeccaO'Brien, Oscar adayı TRT Ortak Yapımı "Quo Vadis, Aida?”filminin yönetmeni Jasmila Zbanic veOscar adayı TRT destekli “Honeyland” filminin yönetmeni TamaraKotevska da 12 Punto kapsamında masterclassverecek.
Yeni Şafak
TRT 12 Punto Senaryo Günleri başladı
Hayat
TRT 12 Punto Senaryo Günleri başladı
Türk sinemasına nitelikli senaryolar ve filmler kazandırmak ve bu filmlerin uluslararası arenada yer almasını sağlamak amacıyla düzenlenen TRT 12 Punto Senaryo Günleri başladı.
AA
12 punto dünyada benzeri olmayan bir uygulama
Hayat
12 punto dünyada benzeri olmayan bir uygulama
En pahalı sanat dalı olan sinemanın desteklenmesi noktasında TRT’nin katkıları son yıllarda sektör açısından çok önemli bir hal aldı. Dünyadaki örnekler birleştirilerek oluşturulan ve benzersiz bir formül olan TRT 12 Punto Senaryo Günleri, proje geliştirme aşamasının profesyonelleştirilmesinin yanında fon desteği ile başarılı yapımlar üretilmesini hedefliyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.