2015 Fiili Amfibi Tatbikatı gerçekleştirildi
Gündem
2015 Fiili Amfibi Tatbikatı gerçekleştirildi
Türk Deniz Kuvvetlerinin ev sahipliğinde ABD Deniz Kuvvetleri unsurlarının katılımıyla icra edilen çok uluslu EGEMEN-2015 Fiili Amfibi Tatbikatı'nın senaryoya dayalı amfibi harekat ve sivil vatandaşların tahliyesinden oluşan üçüncü safhası tamamlandı. Seferihisar'ın Doğanbey bölgesinde gerçekleştirilen tatbikatta, çıkarma gemileri ve hava yastıklı çıkarma araçları (hovercraft) zırhlı araçları ve askerleri kıyıya ulaştırdı. Osprey helikopterleri ise alana inerek timleri kıyıya yakın bölgeye bıraktı. Bölge düşman birliklerinden temizlendikten sonra siviller helikopterlerle tahliye edildi.
AA
Komando göz doldurdu
Gündem
Komando göz doldurdu
Kayseri'de konuşlu 1. Komando Tugay Komutanlığınca “Erciyes-2016 Tabur Görev Kuvveti Müşterek Fiili Hava İndirme Tatbikatı”nda nefes kesti.
Yeni Şafak
İlk görüntü nefes kesti
Gündem
İlk görüntü nefes kesti
Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı, Türkiye'nin ev sahipliğinde, Ege Ordusu Komutanlığının sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla 7-11 Mayıs'ta yapılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), EFES 2018 Tatbikatından görüntü paylaştı.
AA
Efes 2018’in gündüz safhası gururlandırdı
Gündem
Efes 2018’in gündüz safhası gururlandırdı
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) planlı tatbikatlarından Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın gündüz safhası, TCG Büyükada'nın deniz top ateş desteği ile başladı. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarında elde edilen tecrübelerin sahaya yansıtıldığı tatbikatı, Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar da izledi.
IHA
İzmir’de nefes kesen tatbikat
Gündem
İzmir’de nefes kesen tatbikat
Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın ikinci günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'ın katılımıyla devam ediyor. İlklerin yaşandığı tatbikatta gövde gösterisi yapılırken, senaryo gereği yapılan operasyonlar nefes kesti.
IHA
Milli SİHA'dan eksi 17 derecede tam isabet
Ekonomi
Milli SİHA'dan eksi 17 derecede tam isabet
Kars'ta gerçekleştirilen Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatı'nda görev alan milli SİHA Bayraktar TB2, eksi 17 derecedeki zorlu hava koşullarında 18 bin fit yükseklikten yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki hedefi tam isabetle vurdu. Milli SİHA, tatbikata yurt dışından katılan yabancı askerlerin beğenisini topladı.
AA
Efes-2016’da Türkiye’den Gövde Gösterisi
Efes-2016’da Türkiye’den Gövde Gösterisi
Batı Anadolu, Orta Ege, İzmir Körfezi ve Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'nde gece harekatı ile başlayan Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı, bu yıl ilk kez uluslararası çapta icra ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen tatbikatta, yine ilk kez terörle mücadele, siber savaş ve psikolojik harbi de kapsayan hibrit harekat ortamı esas alınacak.
Diğer
Efes Tatbikatı'nda 'Bayraktar' insansız hava aracına tam not
Gündem
Efes Tatbikatı'nda 'Bayraktar' insansız hava aracına tam not
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bu yıl ilk kez uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Fiili Atışlı Tatbikatı'nda insansız hava aracı 'Bayraktar TB2' tam not aldı. Yüzde yüz milli olarak tasarlanan silahlı insansız hava aracı 'Bayraktar TB2' uluslararası arenada ilk defa sergilendi.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.