Takımı kurduk top Avcı’da
Spor
Takımı kurduk top Avcı’da
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transferin en hareketli takımı olduklarına dikkat çekerek, “Trabzonspor’un hedefi her zaman zirve olmuştur. Teknik heyetin talebi doğrultusunda transferleri zamanında yetiştirdik. Bundan sonra artık görev teknik heyet ve futbolcularda” diye konuştu.
Yeni Şafak
Bu silahlar sınırımızda: ABD Dedeağaç'a tank yığdı
Gündem
Bu silahlar sınırımızda: ABD Dedeağaç'a tank yığdı
ABD’nin Balkanlar ve Ege’de varlık göstermek, Rusya ile Türkiye’yi kuşatmak için Yunanistan’ın Dedeağaç şehrinde kurduğu üs büyük bir cephaneliğe döndü. Pentagon, Türkiye’ye 40 km mesafedeki şehre en az 400 tank ve zırhlı araç daha sevk etti. İki kargo gemisinden boşaltılan araçların bir kısmı NATO tatbikatları için Bulgaristan ve Romanya’ya sevk edilirken bir kısmı Dedeağaç’ta kaldı. Dedeağaç’ın ilk kez paletli araç naklinde kullanıldığını belirten Pentagon komutanı Josh Hirsch, “Bu bir dönüm noktası” dedi.
Yeni Şafak
Söz kısa filmcilerde: Film yapmak bir nevi günlük tutmak
Hayat
Söz kısa filmcilerde: Film yapmak bir nevi günlük tutmak
Yeni Şafak yazarı Abdulhamit Güler, bugünkü köşe yazısında, senarist-yönetmen Meryem Sena Metin'i konuk etti. Farklı alandaki eğitimine ve çalışmasına rağmen sinema ile bağını hiç koparmayan ve sürekli üreten Metin, "Film yapmayı yaşamdan bir kesit alıp saklamak olarak yorumluyorum. Bir nevi günlük tutmak aslında. Her yönetmen yaşamdan anladığını, fark ettiğini kendi perspektifinden aktarıyor. Her insanın yaşarken görüp etkilendiği anlatmak istedikleri elbette vardır. Bizler bunu o anlardan anladıklarımızla kurgulayarak yeniden yaşatıyoruz." dedi. İşte o röportajdan öne çıkanlar...
Yeni Şafak
CIA’i Havana sendromu vurdu
Dünya
CIA’i Havana sendromu vurdu
ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Başkanı William Burns, 100 CIA çalışanının, Havana sendromu olarak anılan rahatsızlığı yaşadığını söyledi.
Yeni Şafak
Tek kullanımlık plastiğe savaş
Ekonomi
Tek kullanımlık plastiğe savaş
Türkiye’nin de aralarında bulunduğu G20 ülkeleri tek kullanımlık plastiğe karşı savaş açtı. İtalya'daki zirvenin sonuç bildirisinde, plastiğin çevresel etkilerinde emisyon seviyeleri ve iklim değişikliği gibi nedenlerden ötürü okyanus ve denizlerin sağlığından ciddi endişe duyulduğu vurgulandı. Bakan Kurum, Türkiye’nin mücadelede finansal destek almak için Paris Anlaşması’nın Ek-1 Listesi’nden çıkarılması gerektiğini söyledi.
Yeni Şafak
ABD’nin California eyaletindeki orman yangını günlerdir sürüyor
Dünya
ABD’nin California eyaletindeki orman yangını günlerdir sürüyor

ABD’nin California eyaletinde günlerdir kontrol altına alınamayan orman yangınına karşı itfaiyecilerin zorlu mücadelesi devam ederken, itfaiye ekiplerinin alevlerin arasındaki zor anları kameralara yansıdı.

IHA
Uluslararası ilişkilerden kim ne anlıyor?
Uluslararası ilişkilerden kim ne anlıyor?
Uluslararası ilişkilerden bahsedildiğinde, sanıyor musunuz bu tabirden herkes aynı şeyi anlıyor?Anlaşılanlar o kadar çok çeşitli ki birbiriyle alakası bile yok.Misal, Laleli esnafından bazıları, kendi bulunduğu bölgedeki bavul ticaretini anlıyordu.Kendince haklı.Alan başka ülkeden, satan başka ülkeden.Bundan âlâ uluslararası ilişki mi olur?*Bazıları da Rusya’dan veya Ukrayna’dan gelen müşterilerle kendi arasındaki özel ilişkiden bahsedildiğini düşünmekteydi.Belki biraz da şakaya vurarak.Ve yamuk...
Filmin sonunda Derin Baydın’ı mumyalayıp da saklayacaklar!
Filmin sonunda Derin Baydın’ı mumyalayıp da saklayacaklar!
Bunak Joe Biden’ın genç görünmek için yüzünü gerdirdiği ortaya çıktı: Başka estetik işlemlerden de geçmiş; alnındaki kırışıklıkları botoks ile yok ettirmiş filan…Gazeteci Michael Bender’ın “Açıkçası, Bu Seçimi Biz Kazandık: Trump’ın Nasıl Kaybettiğinin Hikâyesi” adlı kitabında; eski Başkan Trump’ın, Biden’ın yüzünü gerdirdiğini ifşa eden sözleri yer alıyor.Sarı Kovboy Trump, “Koronavirüs nedeniyle geçen yıl sürekli maske taktığı için, Uykucu Joe Biden’ın yüz gerdirme operasyonlarına boşuna para ...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.