Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Lübnan Başbakanı acı gerçeği açıkladı: Çöküşün eşiğindeyiz!
Dünya
Lübnan Başbakanı acı gerçeği açıkladı: Çöküşün eşiğindeyiz!
Lübnan Başbakanı Hassan Diyab, ülkesi ile ilgili acı gerçeği açıkladı. Karanlık bir tünelden geçtiklerini ve gelinen noktada bunun sadece elektrik kesintisiyle sınırlı olmadığını günlük ihtiyaçların dahi karşılanmasında büyük sıkıntıların olduğunu vurgulayan Başbakan Diyab, Lübnan tam bir çöküşün eşiğinde olduğunu belirtti.
AA
Bakan Koca açıkladı: 55 yaş üzeri vatandaşlar hastanelerde aşı kuyruğu oluşturdu
Koronavirüs
Bakan Koca açıkladı: 55 yaş üzeri vatandaşlar hastanelerde aşı kuyruğu oluşturdu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, aşılama sırasının 55 yaş üzeri vatandaşlara geldiğini açıklamasının ardından çok sayıda vatandaş Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alarak akın edince hastanelerde aşı kuyrukları oluşmaya başladı.
DHA
Hindistan ya da iktisat ve din gücünün müşterek hükmü
Hindistan ya da iktisat ve din gücünün müşterek hükmü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz ocak ayında DEİK’in düzenlediği ‘Yeniden Asya; Türkiye’nin Asya Ülkeleri ile Ticaretinin Geliştirilmesinde Yeni Perspektifler’ konulu toplantıda yaptığı konuşmada, “Tarihin sarkacı bir kez daha ana kıta Asya’ya yöneldi. 19 ve 20. yüzyıllar sırasıyla Avrupa ve Amerika asırlarıydı. Bugün tüm veriler 21. yüzyılın Asya asrı olacağını gösteriyor. Birçok ülke de bu gerçeğin bilinciyle hareket ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın tensipleriyle 2019’da Yeniden ...
Afgan çıkmazı!
Afgan çıkmazı!
Biden Yönetimi’nin Afganistan’daki Amerikan askerlerinin tamamını “11 Eylül”e kadar çekme kararı Irak ve Afganistan işgallerini teşvik eden Neocon çevreler tarafından şiddetli bir tepkiyle karşılaşıyor. ABD’yi “sürekli savaş” hali içinde tutmak isteyen Neocon küreselciler Biden’ın çekilme kararının ABD’nin düşmanları için zayıflık işaret sayılacağını savunuyorlar. Bu görüşü savunanların başında ülkemizde ABD Büyükelçiliği yapmış olan Neocon diplomatlardan Eric Edelman geliyor. Türkiye’den soru...
Kıbrıs AYM’sinin hamlesi Türkiye’nin içine yönelik...
Kıbrıs AYM’sinin hamlesi Türkiye’nin içine yönelik...
Şu kısa sürede onca yaşadıklarımızdan sonra hâlâ birileri olup-biteni lokal bir hadise olarak görüyorsa aklına şaşarız.Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) laiklik kılıflı Kur’an kurslarını kapatma kararı, asla ne Kıbrıs’ın münhasıran kuzeyiyle alakalıdır ne de yalnızca bir mahkeme kararından ibarettir.Ortada ciddi bir siyasi operasyon söz konusudur.KKTC’de Ersin Tatar’la birlikte yeni dönemde oluşan Türkiyeci cepheye yönelik bu siyasi operasyonun hedefindeki ülke Erdoğan lide...
Vefat sayısı bir ayda 4 kat arttı
Koronavirüs
Vefat sayısı bir ayda 4 kat arttı
Son bir ayda Kovid-19 vakalarında ve vefat sayılarında görülen artış endişe veriyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı günlük verilere göre 18 Mart’ta 81 kişi hayatını kaybederken bu sayı 18 Nisan’da 318’e, dün ise 341’e yükseldi. Ağır hasta sayısı da bin 503 iken 3 bin 275 oldu.
Yeni Şafak
Gerilimde üçüncü perde
Dünya
Gerilimde üçüncü perde
Ukrayna’da askeri hareketlilik ve karşılıklı diplomatların sınır dışı edilmesiyle artan Batı-Rusya geriliminde üçüncü perde Rus muhalif lider Navalnıy oldu. ABD, Avrupa Birliği ve İngiltere açlık grevindeki Navalnıy’ın sağlık durumunun kötüleştiği iddiaları üzerine Rusya’yı hedef alan sert açıklamalar yaptı. Navalnıy destekçileri de yarın gösteriler yapacak.
Yeni Şafak
Aşı sırası
 55 yaş üstünde
Koronavirüs
Aşı sırası 55 yaş üstünde
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama programında yeni bir safhaya geçildiğini duyurdu. Bakan Koca, "Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.