Mızrak çuvala sığmadı!
Mızrak çuvala sığmadı!
Suudi rejimi nihayet Cemal Kaşıkçı'nın Başkonsolosluk binasında katledildiğini itiraf etti. Bu itirafta bile bir parça aklı olan her insanın tuhaf bulacağı ibareler yer alıyor.
Yeni Şafak
ABD yargısında Malta Şövalyeleri!
ABD yargısında Malta Şövalyeleri!
ABD Başkanı Trump'ın adayı Brett Kavanaugh Senato'da yeterli oyu alarak “Federal Yüksek Mahkeme”nin yargıcı oldu. Böylece Katolik muhafazâkârlar mahkemede çoğunluğu elde ettiler. 9 üyeli mahkemenin 5 üyesi 'muhafazâkâr', 4 üyesiyse 'liberal' olarak biliniyor. Böylece “kültür savaşları”nı kaybettiklerini düşünen Cumhuriyetçi Muhafazâkârlar “yüksek mahkeme”yi avuçlarının içinde tutarak güçlerini korumayı amaçlıyor.


Yeni Şafak
Trump ‘Yüksek Mahkeme savaşı’nı kazanıyor!
Trump ‘Yüksek Mahkeme savaşı’nı kazanıyor!
ABD Başkanı Trump'ın “Federal Yüksek Mahkeme” yargıçlığına aday gösterdiği Brett Kavanaugh'un, Cumartesi günü(dün) Senato Genel Kurulu'nda yapılacak oylamada onay alması neredeyse kesinleşti. Trump'ın, 'Katolik muhafazâkâr' kimliğiyle bilinen yargıç Kavanaugh'u önermesi Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında şiddetli bir çatışmaya sebebiyet vermişti.
Yeni Şafak
Dün ‘Almanya’, bugün ‘Çin’..
Dün ‘Almanya’, bugün ‘Çin’..
Bir önceki pazar, 11 Kasım'da, üç büyük imparatorluğun tasfiyesiyle sonuçlanan “Birinci Dünya Savaşı”nı bitiren ateşkesi anmak için Paris'te törenler yapıldı. Bu anma törenine ABD ile Avrupalı “NATO” müttefikleri arasında Trump'ın açtığı çatlakların gölgesi düştü. Trump yönetimine güvenini kaybeden Avrupa, kendi güvenliğini sağlamak için 'yeni' yollar arıyor.


Yeni Şafak
Hristiyan-Siyonistler Suudi Prens’le ne konuştular?
Hristiyan-Siyonistler Suudi Prens’le ne konuştular?
Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda korkunç bir şekilde öldürülmesinin ABD-Suudi ilişkilerine gölge düşürdüğü bir gerçek. “Kaşıkçı Cinayeti” sebebiyle Amerikan Kongresi'nde Suudi Arabistan'a yaptırımların yanısıra Yemen'de verilen lojistik desteğin kesilmesine ilişkin öneriler gündeme gelmişti.
Yeni Şafak
Yargıç Kavanaugh Amerika’yı böldü!
Yargıç Kavanaugh Amerika’yı böldü!
ABD'de “Demokratlar” ve “Cumhuriyetçiler” arasındaki “Kavanaugh Savaşı”, Trump'ın FBI'a 1 hafta içinde arka plân soruşturması izni vermesiyle yeni bir safhaya geçti. Trump'ın “Federal Yüksek Mahkeme” yargıçlığına aday gösterdiği Brett Kavanaugh'un aleyhinde şimdiye kadar 3 ayrı cinsel taciz iddiası ortaya atıldı. İddialar, Kavanaugh'un Senato onay sürecini uzattı. FBI'ın iddialardan sadece ikisini araştırdığı söyleniyor. Demokratlar ise FBI'ın, bir diğer taciz suçlayıcısı olan Julie Swetnick ile de görüşmesini talep ediyorlar.
Yeni Şafak
James Mattis gidiyor mu?
James Mattis gidiyor mu?
Trump yönetimi, “Washington Post” gazetesinin Suudi uyruklu yazarı Cemal Kaşıkçı'nın ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğunda kaybolmasının yol açtığı yüksek gerilimle boğuşuyor. ABD'nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley'in istifası bu cinayetin gölgesinde kaldı. 2020'de ABD Başkanlığına aday olacağı söylenen Haley, BM'de İsrail'in çıkarlarını gözeten performansıyla dikkatleri çekmişti.
Yeni Şafak
‘Tropikal Trump’ ve diğerleri…
‘Tropikal Trump’ ve diğerleri…
Brezilya'da başkanlık seçimlerini “Tropikal Trump” olarak nitelenen 'Beyaz Irkçı' lider Jair Bolsonaro kazandı. Bolsonaro'nun destekçileri mitinglerde Trump'ın 2016'daki seçim kampanyasından ödünç aldıkları sloganları kullandılar.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.