ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Fikret Orman'dan derbi değerlendirmesi
Spor
Fikret Orman'dan derbi değerlendirmesi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi ziyaret eden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman Fenerbahçe ile oynadıkları derbi mücadelesi ile ilgili, "Herkes galip gelmek ister, dostane bir maç olduğu için mutluyum" yorumunu yaptı.
AA
Destici: Af konusunda kafamızda soru işaretleri var
Gündem
Destici: Af konusunda kafamızda soru işaretleri var
BBP Lideri Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'da partisinin idam konusunda Meclis'e getireceği tasarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Destici, 1 Ekim'de tekliflerini TBMM'ye sunacaklarını söyledi. Destici yerel seçim çalışmalarına da 6-7 Ekim tarihlerinde düzenleyecekleri kampla başlayacaklarını açıkladı.
Yeni Şafak
Çocuğuna şiddet uygulayan anne için karar verildi
Gündem
Çocuğuna şiddet uygulayan anne için karar verildi
İstanbul Tuzla'da çocuğuna şiddet uyguladığı iddiasıyla gözaltına alınan kadın hakkında cezai ehliyetinin olup olmadığının tespitine ilişkin Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınmasına karar verildi. Mahkeme, şüpheli hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına hükmetti.
IHA
Pompeo'dan Avrupa'ya 'İran' tepkisi: Rahatsızız
Dünya
Pompeo'dan Avrupa'ya 'İran' tepkisi: Rahatsızız
Avrupa,'nın İran'a karşı yumuşak tavrından rahatsız olduklarını dile getiren ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "ABD, İran nükleer anlaşmasına taraf ülkelerin, İran'a uyguladığımız yaptırımları saf dışı bırakacak özel bir ödeme sistemi kurduklarını duyurmasından son derece rahatsız ve hayal kırıklığı içindedir. Bu, bölgesel ve küresel barış ve güvenliğe karşı atılan en zararlı adımdır" ifadelerini kullandı.
AA
Yıllık 100 liraya kiralık devlet arazisi
Ekonomi
Yıllık 100 liraya kiralık devlet arazisi
Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen Hazine arazilerinin vatandaşa kiralanmasına yönelik düzenlemede kritik detay belli oldu. Uygulama kapsamında yerli üretim için 41,7 milyon metrekare Hazine arazisi kiraya verilecek, değeri 100 bin lira olan bir tarla için yıllık istenen kira değeri ise 100 lira olacak.
AA
Ruanda Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan'a destek
Dünya
Ruanda Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan'a destek
BM'nin şu anki küresel yönetim yapısının sürdürülemez olduğunu dile getiren Ruanda Cumhurbaşkanı ve Afrika Birliği Başkanı Paul Kagame, "Çoğunluğu bağlayan kaideler, küçük bir azınlık tarafından belirleniyor. Herkese eşit şekilde uymayan standartlar evrensel değildir. Sistemin temelindeki bu adaletsizliği gidermek, çok katmanlı bir iş birliğini yeniden canlandıracak ve uluslararası kuruluşların meşruiyetini yeniden sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.
AA
Tarımda ‘4.0’
dönüşümü
Ekonomi
Tarımda ‘4.0’ dönüşümü
Tarımda başlatılan dijital dönüşüm çalışmalarının bir ayağı daha hayata geçti. Tarımda ‘4.0 dönemi’ne geçiş kapsamında işbirliği anlaşmasına varılan Tarım Kart sayesinde çiftçiler hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet alacak. PTT işbirliğiyle çıkarılan Tarım Kartlar, Tarım Kredi’ye ortak olan 535 bin çiftçiye ulaştırılacak.
Yeni Şafak
FETÖMETRE için
BM’ye şikayet
Gündem
FETÖMETRE için BM’ye şikayet
FETÖ, kripto örgüt üyelerini deşifre eden FETÖMETRE’nin mucidi Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’yı hedef alan girişimlerini arttırdı. FETÖ’cüler, BM ve Lahey Adalet Divanı’na şikayet dilekçeleri verdiler. Yaycı’nın FETÖMETRE uygulamasıyla “soykırım suçu işlediği” iddia edildi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.