ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Bankanın reklamında kendini gördü soluğu mahkemede aldı
Gündem
Bankanın reklamında kendini gördü soluğu mahkemede aldı
Bankanın reklam afişinde fotoğrafını gören üniversite öğrencisi, mahkemenin yolunu tuttu. Mahkeme, izin almadan üniversitelinin reklamlarında fotoğrafını kullanan bankayı 7 bin lira tazminata mahkum etti, Yargıtay da kararı onadı.
IHA
'Hacker'lar piste çıkıyor
Teknoloji
'Hacker'lar piste çıkıyor
TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen HackIstanbul 2018 Capture the Flag'e 24 ülkeden 2 bin 357 kişi başvurdu. Ön eleme ve büyük yarışmanın ardından finale kalan 10 bireysel katılımcı ve takım, 15 bin dolarlık ödül için İstanbul Yeni Havalimanı'nda ASELSAN'ın geliştirdiği sisteme karşı mücadele edecek.
AA
Maganda
yaraladı!
Gündem
Maganda yaraladı!
Konya’nın Kadınhanı ilçesinde annesiyle halı yıkayan çocuk maganda kurşunuyla yaralandı. Tepebaşı Mahallesi’nde anne Bayramiye G., 9 yaşındaki oğlu Osman ile 8 Eylül Cumartesi günü sokaktaki çeşmeye halı yıkamaya gitti.
Yeni Şafak
Otururken de güldürürüm
Hayat
Otururken de güldürürüm
Usta oyuncu Yılmaz Gruda sanatının 70. yılını ‘Gülmeye Geldik Dünyaya’ adlı tiyatro oyunu ile kutlayacak. Gruda, Gülmeye Geldik Dünyaya bir Sitdown komedi. Biz Standup yapanlar gibi ayakta anlatmıyor, oturarak güldürüyoruz. Bu tiyatro olarak sahnelediğimiz oyun geçmişten günümüze bir yolculuk adeta”diyor.
Yeni Şafak
Savaşa edebi bakış
Hayat
Savaşa edebi bakış
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ile Türk Dil Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği “Birinci Dünya Savaşı’nın 100. Yılında Savaş ve Toplum: Eve Dönen Asker” başlıklı Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi bugün sona erecek. Türk ve dünya edebiyatından örneklerin sunulduğu kongrede savaşın acıları ve kahramanlıkların yazarlar tarafından nasıl ele alındığı konuşuldu.
Yeni Şafak
Bu hafta 11 film vizyona girecek
Hayat
Bu hafta 11 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 11 film vizyona girecek. Gazeteci Coşkun Çokyiğit'in senaryosunu kaleme aldığı; Demir Karahan, Melis Cemre Çınar, Fatih Ayhan, Levent Sülün, Güner Özkul, Kimya Gökçe Aytaç ve Ömür Gedik'in rol aldığı "İçimdeki Hazine" izleyici ile buluşacak.

AA
Modernitenin safraları
Hayat
Modernitenin safraları
Zygmunt Bauman’ın modernite ve safraları alt başlığını verdiği Iskarta Hayatlar Türkçeye kazandırıldı. Kitap, tartıştığı konular bağlamında geçerliliğini yer yer yitirmeye yüz tutmuş olsa da hâlâ dikkate değer tespitleri barındırıyor.
Yeni Şafak
Her yönüyle 
Tarık Buğra
Hayat
Her yönüyle Tarık Buğra
Doğumunun 100. yılında usta yazar Tarık Buğra’yı Beşir Ayvazoğlu, İnci Enginün, Erol Kılınç, Ebru Burcu Yılmaz, Faruk Şüyün ve Yağmur Tunalı farklı yönleriyle anlatıyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.