ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
ABD’ye Gara darbesi
Gündem
ABD’ye Gara darbesi
TSK, ABD şirketlerinin PKK korumasında 50’den fazla petrol kuyusu bulunan Gara’ya üs kurdu. Amerika’nın Rakka ve Deyrizor petrolüne sahip olma planlarını zora sokan Mehmetçik, Irak kuzeyinde dolar basan petrol kuyularına yaklaşınca Amerikan yaptırımları peş peşe geldi.
Yeni Şafak
İdlib’e
bomba
yağıyor
Dünya
İdlib’e bomba yağıyor
Esed ordusu, İranlı milisler ve Mihraç Ural çetesi, PKK’lı teröristlerin desteğinde İdlib’e saldırıyor. 3 milyonu aşkın sığınmacıyı barındıran kentin pek çok noktasına düşen bombalar 6’sı çocuk 20’den fazla sivili şehit etti.
Yeni Şafak
Türkiye yeni müttefikler arayacak
Gündem
Türkiye yeni müttefikler arayacak
Trump yönetimin başlattığı “ekonomik savaş”, Türkiye ve ABD’nin 60 yıllık stratejik ortaklığını bitiriyor. Başkan Erdoğan dün son uyarısını yaptı: Washington Türkiye’nin alternatiflere sahip olduğunu kabul etmeli. Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times'a yazdı: ABD'nin çıkarlarına zarar verir
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan New York Times'a yazdı: ABD'nin çıkarlarına zarar verir
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "ABD'nin Türkiye'ye karşı attığı tek taraflı adımlar sadece ABD'nin çıkarlarına ve güvenliğine zarar verir. Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız" dedi. Erdoğan, öte yandan ABD'nin, Türk halkının endişelerini anlayamadığını ve saygı duyamadığını vurguladı.
AA
'ABD saygısızlığa devam ederse yeni müttefikler aramaya başlayacağız'
Gündem
'ABD saygısızlığa devam ederse yeni müttefikler aramaya başlayacağız'
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'nin Türkiye'ye karşı attığı tek taraflı adımların sadece ABD'nin çıkarlarına ve güvenliğine zarar vereceğini belirterek "Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız." dedi.
AA
İdlib'e saldıralım
Afrin'i bize ver
Dünya
İdlib'e saldıralım Afrin'i bize ver
Esed’in İranlı milislerle saldırıya hazırlandığı İdlib için PKK da topa girdi. El-Muhaberat’ın şefi Ali Memlûk’la Şam’da görüşen PKK’lı İlham Ahmed, “İdlib saldırısına 6 bin kişi göndeririz. Karşılığında Afrin bizim olur” dedi.
Yeni Şafak
TSK: 39 terörist etkisiz hale getirildi
Gündem
TSK: 39 terörist etkisiz hale getirildi
Türk Silahlı Kuvvetlerince 3-9 Ağustos'ta Şırnak, Siirt, Mardin ile Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 39 terörist etkisiz hale getirildi. Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 4 bin 561 oldu.
AA
En büyük caddenin
adı Erdoğan oldu
Dünya
En büyük caddenin adı Erdoğan oldu
Suriye’de terörden temizlenen Afrin ilçesinde bazı bulvarlara Recep Tayyip Erdoğan ve Zeytin Dalı isimleri verildi. Demirci Kava Bulvarı’na Zeytin Dalı, Nevruz Bulvarı’na Selahaddin Eyyubi ve Hükümet Binası Bulvarı’na Recep Tayyip Erdoğan adı verildi. Hayatın normale döndüğü ilçede Türk askeri yol yapımı, çevre düzenlemesi gibi faaliyetlerle birlikte sivillere sağlık hizmeti de veriyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.