Papa’nın ifsada açılımı
Yazarlar
Papa’nın ifsada açılımı
Önceki yazıda Papa'nın açılım adına yeni bir din icad etmekte olduğunu ifade etmiş, bu açılımın ana hatlarını kendi açıklamasından nakletmiş, üç noktada tahlil ve tenkide girişmiştim, “Ahlaklı ahlaksız, dinli dinsiz bütün insanlığı kucaklama anlayışı” noktası/başlığı bu yazıya kalmıştı.
Yeni Şafak
Tanju Özcan ahlaksız sözlerini protesto edenlere karşı dans etti
Gündem
Tanju Özcan ahlaksız sözlerini protesto edenlere karşı dans etti
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, AK Parti’li meclis üyesi Hacer Çınar’a yönelik sözleri belediye binası önünde protesto edildi. Protesto gösterisini makam odasının penceresinden izleyen Özcan, el sallayarak, dans etti.
DHA
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İyilik güzel ahlakı kuşanmaktır
Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İyilik güzel ahlakı kuşanmaktır
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Afyonkarahisar'da Hacı Mehmet Sayın Camisi'nde hutbe irat etti, cuma namazını kıldırdı. Hutbe'de 'İyilik'ten bahseden Erbaş, 'İyilik, samimi bir kul, hürmetkar bir evlat, şefkatli bir anne baba, vefakar bir eş olmaktır. Akrabaların ve komşuların sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşmaktır. İyilik; mazlumun, kimsesizin, hastanın, yaşlının gönlüne dokunmaktır. İyilik; güler yüzlü, güzel sözlü olmaktır. İnsanlara karşı affedici, hoşgörülü, adil davranmaktır. Şefkat ve merhameti, ihlas ve samimiyeti, haya ve iffeti, sabır ve vefayı, hasılı güzel ahlakı kuşanmaktır. Öyleyse hiç vakit geçirmeden hayatımıza iyilikle anlam katalım. İyilikle fethedilmiş gönüller ve kazanılmış dualar biriktirelim.' dedi.
Diğer
Biz geride mi kaldık niçin?
Hayrettin Karaman
Biz geride mi kaldık niçin?
Modernistlerin ve daha başkalarının bir ezberleri vardır, unutmayalım diye sıkça tekrar ederler. Neymiş…Müslümanlar Allah’a dua, düşmana beddua ediyor, basit fıkıh detayları ile meşgul oluyor ve bunları tartışmakla vakit geçiriyorlarmış, hâlbuki ötekiler (Batı) bilim ve teknolojide hayallerin ötesine geçmiş, bu yüzden soyuluyor, sömürülüyor, çağın gerisinde kalıyormuşuz…Peki diyelim ki bu teşhis doğrudur, ne yapmalıyız (kim ne yapmalı) sorusunun ayağı yere basan cevabı yok! Kaldı ki, teşhis de d...
Topçu’nun davası İslam ahlakını yaygınlaştırmak
Hayat
Topçu’nun davası İslam ahlakını yaygınlaştırmak
“Nurettin Topçu’nun bütün davası ve mücadelesi İslam ahlakına dayanan bir toplum düzeni kurmaktır. Çünkü ona göre âlemde ahlaktan daha güzel ve daha gerçek bir şey yoktur” diyen Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “Onun düşünce dünyasında ahlak, fertten topluma, devletten millete ve tarihe, ekonomik nizamdan sanata ve dine kadar uzanan fikir ve düşüncelerin üstünde, onların bir tacı gibidir” değerlendirmesini yapıyor.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batının ahlaksızlığını değil ilmini alacaksın ona da kendi mührünü vuracaksın
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batının ahlaksızlığını değil ilmini alacaksın ona da kendi mührünü vuracaksın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni'nde konuştu. Millet kütüphanelerinin dünyada neredeyse emsalinin olmadığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bununla rahatlıkla iftihar edebiliriz. Önemli olan 'Birileri ne yapıyor' değil, 'Birilerinin yaptığını geçebiliyor muyuz?' Çünkü Müslüman Türk'e bu yakışır. Biz de bunu yapıyoruz. Bu proje için birçok mimar arkadaşımızı dünyayı gezip, projelendirmek üzere görevlendirdik. Batı'nın ilmini alacaksın, ahlaksızlığını değil; ona da kendi mührünü vuracaksın.' dedi.
AA
Ahlaksızlık yapan memuru zamanaşımı süresi kurtardı!
Ahmet Ünlü
Ahlaksızlık yapan memuru zamanaşımı süresi kurtardı!
Danıştay kararlarının uygulamayı şekillendirdiğini birçok yazımızda açıklamıştık. Bu yazımızda da bir Danıştay kararı çerçevesinde zamanaşımı süresinin geçirilmesinin ahlaksızlık yapan bir memura verilen disiplin cezasını nasıl işlevsiz kıldığını açıklamaya çalışacağız.Disiplin cezalarında zamanaşımı süreleriZamanaşımı süreleri fiillerin mahiyetine göre farklı farklı olsa da hukuk sisteminde yer alan bir düzenleme olup, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda da yerini almıştır. 657 sayılı Kanunu...
Meşruiyet yok dayatma var
Hayat
Meşruiyet yok dayatma var
-ATASOY MÜFTÜOĞLUBugünün dünyası kendisine ait tutarlı bir mantığı bulunmayan, sayısal niceliklerin belirleyici olduğu, niceliklerin egemenliği altında, çıkarların diliyle konuşan, medyatikleşmiş bir dünyadır. Böyle bir dünyada bayağı çıkarlar ve bay
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.