Gazze yasta
Dünya
Gazze yasta
İsrail’in Gazze’de üç gün devam eden bombardımanı geride yıkım bıraktı. 43 kişi hayatını kaybederken 311 kişi yaralandı. Kurbanların 15’i hayata yeni başlayan çocuklar.
Yeni Şafak
Bakan Soylu'nun devreye girmesiyle  Suriyeli minik Ahmed annesine kavuştu
Gündem
Bakan Soylu'nun devreye girmesiyle Suriyeli minik Ahmed annesine kavuştu
Suriyeli 3 yaşındaki Ahmed Alhusain, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla annesine kavuştu. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, annesi 1 yıl önce Türkiye'ye gelen 3 yaşındaki Alhusain'in Suriye'de kaldı. Sosyal medya üzerinden ailenin durumunu öğrenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aileye gerekli yardımın yapılması için Hatay Valiliğine talimat verdi. Hatay Valisi Rahmi Doğan, 3 yaşındaki Ahmed Alhusain'in Türkiye'ye alınması için çalışma başlattı. Cilvegözü Mülki İdare Amirliğince ülkeye alınan Alhusain, annesine kavuştu.
AA
Gazeteci Mansur serbest bırakıldı
Dünya
Gazeteci Mansur serbest bırakıldı
Ahmed Mansur Berlin'de tutuklu bulunduğu Moabit Cezaevi'nden salıverildi.
AA
Pîr-i Türkistan
Taha Kılınç
Pîr-i Türkistan
Yeni Şafak · Taha Kılınç - Pîr-i TürkistanÇölün ortasında bir vahaya girer gibi ilerliyoruz “Pîr-i Türkistan” lakaplı Hoca Ahmed Yesevî’nin (1093-1166) türbesine. Tarihî Yesi -bugün Kazakistan’a bağlı Türkistan- şehrinin sur içinde, vaktiyle Emir Timur tarafından inşası başlatılmış, günümüze ise ciddi restorasyonlarla -ve değişikliklerle- ulaşabilmiş bir abide burası. “Çölün ortasında” ifadesini hem gerçek hem de mecaz anlamıyla kullanıyorum. Güneyindeki kültür, sanat ve ilim merkezlerini kuzeyi...
Yazar Ahmet Özalp vefat etti
Gündem
Yazar Ahmet Özalp vefat etti
Bir süredir kanser tedavisi gören yazar N. Ahmet Özalp, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nde 69 yaşında hayatını kaybetti.
Yeni Şafak
İşimiz Allah’a kaldı
Serdar Tuncer
İşimiz Allah’a kaldı
Yeni Şafak · Serdar Tuncer - İşimiz Allah’a kaldıOlması umuduyla gayret ettiğimiz bir iş için eldeki bütün zahir sebeplere sarılmamıza rağmen başarılı netice alamayacak gibi olduğumuz noktada boynumuzu büker ve deriz ki: İşimiz Allah’a kaldı. Oysa bütün işler her zaman hep Allah’a kalmıştır da biz bilmeyiz! Gayret ettim oldu zanneder insan, çalıştım elde ettim zanneder. Bir şeyi eksik yaptığım için olmadı der; şöyle yapsaydım olacaktı, der. Bunlar bizim zavallı ve devâsâ zanlarımızdan başka bir ...
Boyutların Diyaloğunda 4 mevsimin izleri
Hayat
Boyutların Diyaloğunda 4 mevsimin izleri
Suriyeli ressam Faruk Muhammed’in “Boyutların Diyaloğu” adlı resim sergisi İstanbul’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Yeni Şafak
Suriye'deki mülteci kamplarında dram: Bir de yangın vurdu
Dünya
Suriye'deki mülteci kamplarında dram: Bir de yangın vurdu
Suriye’nin kuzeyindeki mülteci kampları yangınlarla boğuşuyor. Yıl başından bu yana kamplarda 116 yangın çıktı. 143 çadırın kullanılamaz hale geldiği yangınlarda 4’ü çocuk 7’si kadın 11 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi de yaralandı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.