Ahmet Ağaoğlu'ndan taraftarlara müjde: Transferler devam edecek
Spor
Ahmet Ağaoğlu'ndan taraftarlara müjde: Transferler devam edecek
Divan Genel Kurulu’nda konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 'Hocamız 5 mevki için talepte bulundu. Şartları değerlendirdikten sonra imkanlar dahilinde 3 transfer geçtiğimiz haftalarda gerçekleşti. Diğer 2 isim ile temaslarımız devam ediyor. Yakında onları da açıklayacağız' dedi.
Yeni Şafak
Bozkırın bilge kalemi artık Ketebe’de
Hayat
Bozkırın bilge kalemi artık Ketebe’de
Cengiz Aytmatov külliyatı, özgün dilinden çevirilerle Ketebe Yayınları’nın titiz çalışmasıyla ilk defa tek bir çatı altında toplanıyor.
Yeni Şafak
Bir şarkiyât alimi
Ahmet Ateş ve ailesi
Hayat
Bir şarkiyât alimi Ahmet Ateş ve ailesi
Ahmet Emre Ateş’in üç kuşak üzerinden anlattığı Ahmet Ateş Ailesi: Hatıralar Belgeler Resimler kitabı Büyüyenay Yayınları arasında okurla buluştu. İzi sürülen aile çevresinde bir dönemin sosyal hayatına tanık oluyoruz.
Yeni Şafak
Sürgünde baba olmak
Hayat
Sürgünde baba olmak
1869’da Azerbaycan’da doğan, ömrünün büyük bölümünü Türkiye’de siyaset ve düşünce dünyasına katkı sunarak geçiren siyaset adamı, hukukçu, yazar ve gazeteci Ahmet Ağaoğlu’nun ailesine 100 yıl önce sürgünde yazdığı mektuplar İş Bankası Yayınları arasında çıktı. Malta’dan eşi ve çocuklarına gönderilen mektuplar sürgün günlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen umudun hiç tükenmediğini gösteriyor.
Yeni Şafak
Gine çeltiğinde Albayrak işbirliği
Ekonomi
Gine çeltiğinde Albayrak işbirliği
20 milyon dolarlık yatırımla 5 yıl içinde 100 bin dekara ulaşacak projeyle ilgili bilgi veren Mezra Ziraat Genel Müdürü Eyüp Demir, “Yıllık 60 bin ton pirinç üretimiyle toplam ihtiyacın yüzde 10’u daha ülke içinde üretilerek 50 milyon dolarlık sermaye Gine içerisinde kalacak” dedi.
Yeni Şafak
Katil devleti yıkmamız lazım
Katil devleti yıkmamız lazım
Bu sözler eski PKK/HDP yeni TİP 27 dönem milletvekili Ahmet Şık’a ait. Gazeteci olduğu süreçte kumpas kurmada uzman olan bu şahsa göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti katil bir devlet olduğu için yıkılması gerekiyormuş. Üstelik bu vatan haini katıldığı bir televizyon programında AK Parti’yi teröristlerle kıyaslayarak ‘’Bu iktidar bloku vatansever, ben terörist isem onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üstünde yeri var” ifadeleriyle iktidarı sokak terörü ve halk ayaklanmasıyla devi...
Trabzon'da seçimi kazandı: '2 gün ikamet ihlali' ile muhtarlıktan oldu
Gündem
Trabzon'da seçimi kazandı: '2 gün ikamet ihlali' ile muhtarlıktan oldu
Trabzon'un Ortahisar ilçesine bağlı Çömlekçi Mahallesi'nde 2 adayın yarıştığı muhtarlık ara seçimini 6 oy farkla İsmail Taşlı kazandı. Rakibinin itirazı üzerine, adaylık için mahallede 180 günlük oturma şartını 2 günle ihlal ettiği belirlenen Taşlı, mazbatasını alamadı. Muhtarsız kalan mahallede, İlçe Seçim Kurulu'nun kararı bekleniyor. Taşlı, "Muhtarlığı kazanmamıza rağmen böyle bir durumla karşılaştık. Yaptığımız araştırmalarda 1 gün kala mazbata verilen kişiler var. Bu emsallerle itiraz başvurumuzu yaptık" dedi.
DHA
İsrail'de bir ilk: Arap Partisi koalisyon ortağı
Dünya
İsrail'de bir ilk: Arap Partisi koalisyon ortağı
İsrail'de ilk kez bir Arap Partisi iktidar ortağı haline geliyor. Hiçbir parti yeterli çoğunluğa ulaşamadığı için ülkede son 2 yılda 4 seçim yapıldı. Son çözüm ise; 8 partili ve 2 Başbakanlı koalisyon hükümeti. Ülkenin nüfusunun yüzde 20'sini oluşturan Araplar bugüne kadar siyasi hayatın aktif bir parçası olma konusuna pek sıcak bakmıyordu.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.