Ahmet Çakar'dan derbi tahmini: "En az iki farkla kazanır"
Spor
Ahmet Çakar'dan derbi tahmini: "En az iki farkla kazanır"
Futbol yorumculuğu yapan eski hakem Ahmet Çakar, Beşiktaş-Galatasaray derbisini siyah-beyazlıların kazanacağı yönünde tahminde bulundu ve skor verdi.
Yeni Şafak
Manevi virüsleri fark etmiş olduk
Hayat
Manevi virüsleri fark etmiş olduk
Dünyanın eve hapsedildiği salgın günleri üzerine düşünmeye davet eden yazar Rabia Brodbeck, “Pandemi insanlığın manevi hastalıklarına da ayna oldu” diyor. Rahmet Ümidi adlı kitabında evde kalarak insanın sadece kendini dışardaki virüsten korumadığını aynı zamanda manevi hastalıklara sebep olan manevi virüsleri de bu süreçte fark ettiğini dile getiren Brodbeck, “Tüm gayretimiz hakiki şifayı bulmak olmalıdır” yorumunu yapıyor.
Yeni Şafak
İstanbul’un ilk valisi kimdi?
İstanbul’un ilk valisi kimdi?
Kadıköy’de bir sahaf arkadaşım var. İki katlı geniş dükkânında her türlü sahafiye kitap bulunuyor. Birinci kattaki bir bölümde de ilk baskılı dergiler koleksiyonu yer alıyor. Sadece dergiler mi, ilk baskılı kitaplar da merak konusu olduğu için sahaf müdavimlerinin birçoğu da onların peşine düşerler, buldukları zaman da sevinçten dört köşe olurlar. Kütüphanelerindeki bazı rafları işte böyle ilk baskılı eserlerle dolduran kitap düşkünlerinin olduğunu ben de biliyorum.Bu mukaddimeyi sözü İstanbul’u...
Tekstil ihracatı
 dolu dizgin
Ekonomi
Tekstil ihracatı dolu dizgin
Dünyanın en büyük 5’inci ihracatçısı olmayı başaran tekstil sektörünün yeni hedefi 12 milyar dolar ihracat olarak belirlendi. Başarılı firmalarını ödüllendiren sektör temsilcileri, küresel ticarette artan pazar payına dikkat çekti.
Yeni Şafak
Konyaspor Kayserispor'u iki golle devirdi
Spor
Konyaspor Kayserispor'u iki golle devirdi
Sezonun en dikkat çeken performanslarından birine imza atan Konyaspor, sahasında konuk ettiği Kayserispor'u 2-0 mağlup ederek haftayı 3 puanla kapattı.
Yeni Şafak
Sallama din, demleme din
Sallama din, demleme din
İhsan Fazlıoğlu hocanın insana hem ilham hem fırsat veren bir tarafı var. Bunu, Kahramanmaraş’ta kendisiyle geçirdiğimiz iki gün içerisinde iyice anlamış bulunuyorum. Burada ilham kavramını, “düşünmenin kendisine doğru bir tahrik” anlamında ele alıyorum. Hoca çemberi kapatmak, meseleyi çerçeveleyip duvara asmak yerine dinleyenine, okuruna bir pencere açmayı tercih ediyor. Hocaya, Maraş’ta verdiği ilk konferansın ardından “hocam, bu konferanstan 5-6 yazı çıktı bana” deyişim de tam bu yüzdendir. K...
CHP’de 5 saatlik genişleme toplantısı
Gündem
CHP’de 5 saatlik genişleme toplantısı
Millet İttifakı’nın genişlemesi tartışılırken, CHP’de dün Parti Meclisi toplandı. Parti Meclisi’nin yaklaşık 5 saat süren toplantısında Millet İttifakı’nın genişlemesi ile güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönme çalışmaları ana gündemi oluşturdu.
Yeni Şafak
Dümdüz ırkçı bakış
Dümdüz ırkçı bakış
Salgına rağmen ülkemizdeki turizm sektörü büyüme gösterdiğini en yetkili ağızdan öğrendik.Turist sayısı da artıyor, turizm geliri de.Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, önceki akşam Ahmet Hakan’ın konuğuydu.Canlı yayında yaptığı açıklamada rakip ülkelere fark attığımızı, Türkiye’ye bir gün içinde 130 bin turist geldiğini söyledi.“Tamam da gelen turistler hangi ülkeden?”*Böyle garip bir itiraz yükseldi bir kafadan.Değişik bir kafa o, çok değişik. İçinde ne olduğu meraka değer, araştırılmal...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.