Bankalardan şoke eden davranış
Ekonomi
Bankalardan şoke eden davranış
TÜSODER Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Taksit ve kampanyalardan faydalanılamıyor, alışverişlere puan verilmiyor, farklı bir plastik kart gönderiliyor, indirim yapılmıyor' denilerek, tüketicinin aidatsız kredi kartı talebinden vazgeçmesi için baskı uygulanıyor" dedi.
AA
Kiradan yüksek apartman aidatı: 2 bin 100 TL
Ekonomi
Kiradan yüksek apartman aidatı: 2 bin 100 TL
İstanbul'da markalı konut projeleri kiralık ve satılık fiyatları kadar aylık aidatları ile de ön plana çıkıyor. İşin içine geniş bir bahçe, havuz, spor salonu ve güvenlik girince 26 liradan başlayan minimum apartman aidatları bir kira bedelini de aşarak 2 bin TL seviyesine çıkıyor.
AA
Bankalardan vurgun
Ekonomi
Bankalardan vurgun
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), bankaların ücret ve komisyonlarını düzenleyen yönetmeliği, bankaları frenlemeye yetmedi. Yönetmelik ile bankaların ücret ve komisyon olarak aldığı işlem sayısı 60'tan 20'ye indi, ancak bankaların gelirlerindeki artış hız kesmedi.
Diğer
Bankadan paranızı almanın 8 yolu
Ekonomi
Bankadan paranızı almanın 8 yolu
Bankaların haksız ücretlerine yargı ‘Dur’ diyor. Hakem heyetleri ve mahkemeler, tüketici lehine her yıl yüzlerce karar veriyor. Siz de yapılan kesintileri 10 yıl geri dönük olarak alabilirsiniz. İşte yol haritası.....
Diğer
Palandöken: Esnafa aidat yükü yok
Ekonomi
Palandöken: Esnafa aidat yükü yok
Türkiye Esnaf ve Sanatlar konfederasyonu(TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken," 2016 yılında asgari ücrete yapılan yaklaşık yüzde 30'luk artış esnaf ve sanatkarımıza yansıtılmamıştır. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda TESK Yönetim Kurulunun almış olduğu karar ile esnaf ve sanatkarlarımızın ödemek zorunda oldukları kayıt ücreti ve yıllık aidatlar 2017 yılında da artırılmadan 2015 yılı tutarları üzerinden uygulanmaya devam edecektir" dedi.
IHA
Site yönetimine
aidat ayarı
Ekonomi
Site yönetimine aidat ayarı
Toplu konut sitelerinin hayatımıza girmesiyle tanıştığımız aidatlar; vatandaşın memnuniyet ölçüm aracı haline geldi. Yönetimden ve aldığı hizmetlerden memnun olan vatandaş, aidatını düzenli öderken, verdiği paranın karşılığını hizmet olarak alamayan site sakini ise tepkisini aidatları ödemeyerek göstermeye başladı.
Yeni Şafak
Kredi kartı aidatı ödemeyin
Ekonomi
Kredi kartı aidatı ödemeyin
2015 yılında başta yıllık kredi kartı üyelik aidatı olmak üzere farklı ücretleri tüketicilerden talep eden 4 büyük bankaya toplam 373 milyon 898 bin 630 lira idari para cezası uygulandı. 31 bankanın ise denetim süreci hala devam ediyor.
AA
Esnafa aidattan iyi haber
Ekonomi
Esnafa aidattan iyi haber
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun (TESK) Esnaf ve Sanatkarların Ödeyecekleri Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Esnaf ve sanatkarların geçen yıl için belirlenen kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesi, 31 Aralık 2016'ya kadar uygulanmaya devam edecek.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.