Besleme Medya, nereden koşuyor?
Besleme Medya, nereden koşuyor?
BİR YIL ÖNCE: Düşünce kuruluşu Center for American Progress, “Türkiye’nin Değişen Medya Ortamı” adlı bir rapor yayınladı.Raporda, Medyascope, Gazete Duvar, T24 ve Bianet gibi haber sitelerinin yurtdışından fonlandığı bilgisi yer aldı.Andrew O’Donohue, Max Hoffman ve Alan Makovsky üçlüsünün yazdığı raporda 2016-2019 yıllarında NED’nin (National Endowment for Democracy) Türkiye’deki muhalif gazeteciliğin desteklenmesi için sağladığı finansmanı tam altı kat artırdığı vurgulandı.Mevzubahis raporu ha...
Fondaş medyanın göz yaşartan haklılığı
Fondaş medyanın göz yaşartan haklılığı
ABD, İsveç, Norveç ile başta Almanya ve Fransa olmak üzere AB ülkelerindeki kimi vakıfların, yardım kuruluşlarının, kendilerini AK Parti iktidarını desteklememekle muhalif sayan medya birimlerini, hatırı sayılır meblağlarla desteklemelerini haklı görmekle kalmayıp, bunu canhıraş bir gayretle savunanlar, şu hususa yaslanıyorlar: “İrili ufaklı medya kuruluşları maddi bir destsek olmadan hayatta kalamazlar. Bu desteği kendi devletinden alamayanların başka kanallar, sebepler aramaları son derece nor...
Afganlı göçmenler şimdi mi gelmeye başladı
Afganlı göçmenler şimdi mi gelmeye başladı
Göçmenler meselesi istismara en açık alan biliyorsunuz. Bu köşeyi takip edenler hatırlayacaktır, özellikle Suriye’nin kuzeyindeki koridoru PKK terör örgütüne hazırlayan aklın Türkiye’ye sürdüğü Suriyeliler üzerine birçok yazı yazdım. Samimi eleştirilerin hepsinin başımın üzerinde yeri var. Ne var ki her kesim açısından son derece kullanışlı olan bu mesele üzerinden kendi gizli gündemlerini perdeleyenler bizi “faşistlik”le suçladı. İstismarına yazdıklarımızı delil göstermek isteyenler de cabası.O...
Darbeci Terzi'yi savunup şehit Halisdemir'e hakaretler savuran İYİ Partili Sarıtaşlı'dan skandal savunma: Tanımıyordum
Gündem
Darbeci Terzi'yi savunup şehit Halisdemir'e hakaretler savuran İYİ Partili Sarıtaşlı'dan skandal savunma: Tanımıyordum
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, FETÖ’cü darbeci Semih Terzi’ye sahip çıkan ve 15 Temmuz kahramanı şehit Astsubay Ömer Halisdemir’e hakaretler savuran İYİ Parti Tokat İl Başkan Yardımcısı Uğur Songül Sarıtaşlı’nın ifadesi ortaya çıktı. Sarıtaşlı, yazdıklarından dolayı pişmanlık yaşadığını ifade ederek, “Semih Terzi'yi de Halisdemir'i de tanımam. Yaptığımdan pişman olup tweeti kaldırdım. 24 yıldır aktif siyaset yapıyorum, ilk kez böyle bir hata yaptım” diyerek kendisini savundu.
Diğer
TDV, 24 milyon evde gönüllere girdi
Hayat
TDV, 24 milyon evde gönüllere girdi
Türkiye ve dünyada 28 yıldır kurban organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl 78 ülkede 589 bin hisse kurbanı keserek 24 milyonun üzerinde eve kurban eti ulaştırdı. Vakfın Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, vakfın dünyanın dört bir yanındaki mazlumların ümitlerini yeşerttiğini dile getirdi.
Yeni Şafak
Gereğini yaptık: 12 terörist öldürüldü
Gündem
Gereğini yaptık: 12 terörist öldürüldü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kuvvet komutanlarıyla gittiği Suriye sınır hattında terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi. Fırat Kalkanı bölgesinde askerlerimize yönelik saldırı sonrası gerekenin yapıldığını söyleyen Akar, “Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadığımız gibi saldırı sonrasında da gerekli operasyonları yaptık. 12 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.
Yeni Şafak
Kalkınmayla uyumlu iklim mücadelesi
Gündem
Kalkınmayla uyumlu iklim mücadelesi
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığınca, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında vizyon belgesi hazırlandı. İklim Değişikliğiyle Mücadelede Türkiye Modeli Vizyon Belgesi isimli çalışmanın ön sözünü Cumhurbaşkanı Erdoğan yazdı.
Yeni Şafak
TCG Bayraktar nefes kesti
Ekonomi
TCG Bayraktar nefes kesti
Deniz piyadelerinin TCG Bayraktar gemisinden çıkarak, ‘Mavi Vatan’da yaptıkları tatbikat nefes kesti. Amfibi deniz piyadeleri, 7 gün 24 saat gemi ekibiyle eli tetikte hazır bekliyor. 20 tank taşıyabilen ve helikopter harekatı yapabilen TCG Bayraktar, nükleer, biyolojik ve kimyasal saldırılar için korumaya sahip.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.