Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Milli ekonomiye 564 milyarlık katkı
Ekonomi
Milli ekonomiye 564 milyarlık katkı
VakıfBank, Türkiye ekonomisine katkısını bir önceki yıla göre yüzde 43 oranında artırarak 564 milyar TL’ye çıkarma başarısını gösterdi. VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Pandemiye rağmen hemen her alanda pazar payımızı artırarak Türkiye’nin aktif büyüklükte en büyük 2 bankasından biri konumuna ulaştık” dedi.
Yeni Şafak
Erdoğan gözleri ve yüreğiyle kucakladı
Gündem
Erdoğan gözleri ve yüreğiyle kucakladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iftarda biraraya gelen azınlık cemaat temsilcileri duygularını anlattı. Türkiye Musevileri Hahambaşı Haleva, “Özel bir talebimiz yoktu. İsteğimiz olsa adresi biliyoruz” dedi. Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Şirinoğlu da “Cumhurbaşkanımız çok yakın aile yakınlarını ağırlamış gibi ağırladı. Bizleri yüreği ve gözleri ile kucakladı” diye konuştu.
Yeni Şafak
Gönüller yapmaya geldiği dünyanın ilahi aşkı arayan yolcusu: Yunus Emre
Hayat
Gönüller yapmaya geldiği dünyanın ilahi aşkı arayan yolcusu: Yunus Emre
İlim, irfan, sevgi, güven, ahlak, iyilik, doğruluk, adalet, yardımlaşma, birlik ve beraberlik üzerine çağrılar yaparak Anadolu halkının bitmeyen umudu olan Yunus Emre, vefatının 700'üncü yılında anılıyor. ESOGÜ Yunus Emre Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Kamil Sarıtaş; "Yunus Emre bize hakikat yolundaki gerçek mutluluğun anahtarını sunuyor. Dün olduğu gibi bugün de Yunus diline ve gönlüne muhtacız. Her türlü şiddetin önlenmesinde, birlik ve beraberliğin sağlanmasında Yunus düşüncesine ve inanç şekline ihtiyacımız var. Bu nedenle Yunus'u sadece okul, cadde ve enstitü isimlerinde değil, hayatımızın her anında diri kılmalıyız" dedi.
AA
Mehmet Akif Yılı ama neden
Mehmet Akif Yılı ama neden
UNESCO’da, iki yılda bir üye devletlerin katılımlarıyla yapılan Genel Konferans kararlarıyla, evrensel öneme sahip şahsiyet veya tarihî olaylara ilişkin anma ve kutlama yıl dönümleri programının belirlendiğini, geçmişte Türkiye’den de birçok değerli zatın ölüm ya da doğum yıl dönümlerinin zikredilen kapsamda kutlandığını biliyoruz. Bunun son örneği ise, daha önceden UNESCO tarafından alınan, Yunus Emre’nin vefatının 700. yılının anılması ve kutlanılması kararının, 30 Ocak 2021 tarihli Cumhurbaşk...
Bağımlı yapıların siyasallaşma arayışı
Bağımlı yapıların siyasallaşma arayışı
İslamcılık da diğer ideolojiler gibi bir aşınma süreci yaşamıştır. Aşınma sürecinin özel olarak İslamcılık için iktidar, güç, zenginleşme, ahlâkî çöküş kavramlarıyla izah edilmesi konunun anlaşılmasını daha da zorlaştırıyor. Geçmişte solun yaşadığı sorunlar da benzer bir tavırla ele alınmıştı. Bilindiği gibi İslamcılık da ortaya çıktığı dönem itibarıyla belirli olaylarla ve mekânlarla zorunlu olarak ilişkilendirilir. Olay, mekân ve zaman bağlamında belirli şahıslar ve görüşlerin öne çıkması da g...
Emine
Işınsu’ya
veda
Hayat
Emine Işınsu’ya veda
2008’den bu yana alzheimer tedavisi gören roman ve oyun yazarı Emine Işınsu (83) vefat etti. Yunus Emre, Hacı Bayram Veli gibi Anadolu erenlerinin hayatlarını kaleme alan yazarın cenazesi bugün Hacı Bayram Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
Yeni Şafak
Valencia forvette kendini buldu
Spor
Valencia forvette kendini buldu
Ekvadorlu golcü, ligde 24 maçta attığı gol sayısına Emre Belözoğlu’nun göreve gelmesiyle son 7 karşılaşmada ulaştı. Hem hücumda gol atan hem de takım arkadaşlarına pozisyon hazırlayan Enner Valencia, sarı-lacivertli takımın ligde kalan 3 maçta da en büyük gol umudu olacak.
Yeni Şafak
Ümit Özat'tan Emre Belözoğlu'na 'Osasuna' göndermesi
Spor
Ümit Özat'tan Emre Belözoğlu'na 'Osasuna' göndermesi
Fenerbahçe'nin eski kaptanlarından Ümit Özat, Emre Belözoğlu'nun Alanyaspor maçında yaptığı değişikliklere sosyal medyada gündem olan bir göndermede bulundu.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.