Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gözler İran ve Hindistan'da
Ekonomi
Gözler İran ve Hindistan'da
Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Alper Kanca, "Otomotiv tedarik sanayisinin temsilcileri olarak atacağımız adımlarda temel belirleyicimiz istikrar ve satın alma gücü oluyor. Bugünkü tabloya baktığımızda, İran ve Hindistan gücümüzü göstereceğimiz potansiyel pazarlar olarak öne çıkıyor." ifadelerini kullandı.
AA
Tedarikçi geleceğe hazırlık yapıyor
Ekonomi
Tedarikçi geleceğe hazırlık yapıyor
400’ü aşkın üyesiyle otomotiv tedarik sanayi sektörünün tek temsilcisi olan Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), Ege Bölgesi Üye Toplantısı’nı gerçekleştirdi.
Yeni Şafak
Yedek parçaya 1.3 trilyon dolar
Ekonomi
Yedek parçaya 1.3 trilyon dolar

Dünya otomotiv endüstrisi satış sonrasını oluşturan ve 2030’da 1.3 trilyon dolara yükselecek yedek parça sektörüne odaklandı. Türkiye’nin de değişen dünyaya ayak uydurması gerektiğini söyleyen TAYSAD Başkanı Alper Kanca, “Bu parçaların yüzde 50’si elektronik olacak” dedi.

Yeni Şafak
'2016'yı 23 milyar dolar ihracatla kapatacağız'
Ekonomi
'2016'yı 23 milyar dolar ihracatla kapatacağız'
Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), 2017 rotasını açıkladı. Yıl sonuna sayılı günler kala Türkiye ihracatının 23 milyar doları geçeceğini ifade eden TAYSAD Başkanı Alper Kanca, “Türk otomotiv sanayimizin en güçlü olduğu ticari araç üretiminde, 2016 yılı ilk yarı sonuçlarına göre dünyada 8'inci ve Avrupa'da 2'nci sırada yer alıyoruz" dedi.
IHA
Yerli otomobil için 'hazırız' mesajı
Ekonomi
Yerli otomobil için 'hazırız' mesajı
Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Başkanı Alper Kanca, "Biz şu anda piyasada dolaşan en modern aracın bile neredeyse yüzde 80'ini üretebilir durumdayız. Zaten yüzde 100 olmasına da gerek yok aslında. Almanya bile bir aracın yüzde 100'ünü üretmiyor. Böyle bir yarışa da gerek yok. Yüzde 80 çok iyi bir rakam. Yerli otomobil için bu oran yüzde 80 olmayabilir ama yüzde 70 seviyesine kadar çıkabilir. Bundan da çok üzülmemek gerekiyor. Her şeyin yüzde yüz Türk olmasına gerek yok, artık böyle bir zorunluluk yok. Mühim olan yüzde 60-70'lik kısmı yapabilmek. Sizin markanız mı? Mesele bu zaten" dedi.
AA
OSD ve TAYSAD güçbirliği yaptı
Ekonomi
OSD ve TAYSAD güçbirliği yaptı
Türkiye’nin ihracat şampiyonu otomotiv sektörünün paydaşları, otomotiv ekosisteminde yaşanan hızlı değişimin gerisinde kalmamak ve Türkiye adına bir yol haritası oluşturmak için bir araya geldi.
Yeni Şafak
Otomotiv yan sanayi  ihracatı sırtlayacak
Ekonomi
Otomotiv yan sanayi ihracatı sırtlayacak
Taşıt yan sanayiinde ilk çeyrekte 2,2 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiğini belirten Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Başkanı Alper Kanca, “Sektör ihracatı bu şekilde devam ederse yılı 9 milyar dolardan kapatacak” dedi.
Yeni Şafak
Oto sanayii 7 ayda %7 büyüdü
Ekonomi
Oto sanayii 7 ayda %7 büyüdü
Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden otomotiv yan sanayisi bu yılın ilk 7 ayında yüzde 7 büyüdü. TAYSAD Başkanı Alper Kanca, "7 ayda 5,3 milyar dolar seviyesine yükseldik. Sektör geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11’lik artışla 13,5 milyar dolara ulaştı" dedi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.