Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dolarda Brunson hareketliliği
Ekonomi
Dolarda Brunson hareketliliği
ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un İzmir'de yargılandığı davanın duruşmasında savcı 10 yıla kadar hapis talep etti. Savcının mütalaası sonrasında dolar da hareketlenmeye başladı. Sabah saatlerinde 5,82 seviyelerine kadar gerileyen dolar, savcının mütalaası sonrasında 5,88'e gerileyip yeniden yükselişe geçerken mahkemenin tahliye kararı ile ise 5,90 seviyesini aştı.
Yeni Şafak
Brunson duruşmasında ilk ifadeler
Gündem
Brunson duruşmasında ilk ifadeler
ABD'li rahip Brunson'ın yargılandığı davanın 4'üncü duruşmasında ilk ifadelere ulaşıldı. Bazı tanıkların, Brunson aleyhindeki ifadelerini geri çektiği öğrenildi.
DHA
Dolarda iki ayın en düşük seviyesi
Ekonomi
Dolarda iki ayın en düşük seviyesi
Casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın tahliye edilmesiyle önce düşüşe sonra da yeniden yükselişe geçerek geçtiğimiz haftayı 5,93 civarında kapatan dolar yeni haftaya düşüşle başladı. Öğle saatlerinde yüzde 1,5'e yaklaşan değer kaybı sonrası dolar 5,80'in altına kadar indi.
Yeni Şafak
ABD'li rahip Brunson Almanya'ya gitti
Dünya
ABD'li rahip Brunson Almanya'ya gitti
Terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilen ABD'li rahip Andrew Craig Brunson, İzmir Adnan Menderes Havalimanından özel uçakla Almanya'ya gitti.
AA
O haini ver köprübaşında
papazını al
Gündem
O haini ver köprübaşında papazını al
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Evanjelik papaz Brunson’la ilgili Türkiye’yi tehdit eden ABD Başkanı Trump’a çağrıda bulundu: “Pensilvanya’daki haini verirsen takas imkanı doğar. Soğuk Savaş’taki gibi ya bir yol ağzında ya da bir köprübaşında suçluların takası sağlanır”
Yeni Şafak
ABD herkesle kavgalı
Gündem
ABD herkesle kavgalı
FETÖ ve PKK papazı Brunson’un tahliye edilmemesini bahane ederek Türkiye’yi “yaptırım uygulamak”la tehdit eden ABD, aslında hegemonyasının çöküşünü hazmedemiyor. ABD bu panikle Batı, Rusya, Çin, İran ve Latin Amerika ülkelerini tehdit ediyor. Türkiye’nin bağımsız dış politikası da ABD’yi çıldırtıyor.
Yeni Şafak
ABD’li papaza
tahliye yok
Gündem
ABD’li papaza tahliye yok
ABD Başkanı Donald Trump’ın serbest bırakılmasını istediği, FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla yargılanan ABD’li Papaz Andrew Craig Brunson’un tahliye talebi reddedildi.
Yeni Şafak
Siyasi değil ruhsal mesaj palavrası
Gündem
Siyasi değil ruhsal mesaj palavrası
15 Temmuz’dan bir hafta sonra yazdığı, “Darbe teşebbüsü şoktu. Olaylar kötüye gidecek. Sonunda biz kazanacağız” mesajı sorulan Brunson kimsenin inanmadığı bir cevap verdi: “Siyasetten bahsetmiyorum. Ruhsal bir şey bu”. Hakimin, “Tek adamdan kastın kimdi” sorusuna da “Türkiye’de CHP, MHP, AK Parti’yi tek bir kişi yönetirse...” karşılığını verdi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.