ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Hususi kurye
Gündem
Hususi kurye
Ankara’da saklandığı evde sahte kimlikle yakalanan, İzmir’deki ‘askeri casuslukta kumpas’ davasının sanıklarından FETÖ mahrem imamı Hakan Kılınç’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki askeri bilgi ve belgelerin örgüt elebaşı Fetullah Gülen’e iletilmesinde aracı olduğu belirtildi.
Yeni Şafak
İran’a karşı
özel ekip
Dünya
İran’a karşı özel ekip
ABD yönetimi, İran’a karşı yaptırım ve baskı politikalarını örgütlemek ve hamleleri tek merkezden yönetmek için özel ekip kurdu. Ekibin başına ise ABD Başkanı Trump’ın İran Özel Temsilcisi Brain Hook atandı. Beyaz Saray, İran’ın petrol ihracatını engelleyerek döviz gelirlerini kesmek ve ekonomik kriz çıkarmak için çalışıyor.
Yeni Şafak
Ovaköy
yüzyılın fırsatı
Dünya
Ovaköy yüzyılın fırsatı
Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Hicran Kazancı, Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin Ankara ziyaretinde de gündeme gelen Ovaköy sınır kapısının bir an önce hayata geçirilmesini istediklerini söyledi. Ovaköy-Bağdat hattını ‘yüzyılın fırsatı’ olarak nitelendiren Kazancı, ‘Amerika projeyi engelleme konusunda bazı adımlar atabilir’ uyarısında bulundu.
Yeni Şafak
3. kez ret
Gündem
3. kez ret
Uzun yıllardır Türkiye'de görev yapan ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle bağlantılı, FETÖ, PKK destekçisi olduğu ve casusluk faaliyeteri belirlenen Brunson, 2 yıl tutukluluğun ardından ev hapsine çıkarıldı.
Yeni Şafak
Millet bir
hedef bir
Gündem
Millet bir hedef bir
AK Parti 6. Olağan Kongresi 'Millet bir, hedef bir' sloganı ile toplanıyor. Başkan Erdoğan, partideki değişim sürecine yeni bir halka ekleyecek kongreyi 'demokrasi ve kalkınma şöleni' olarak niteledi. Erdoğan, "Değişim anlayışımız kongrede de sürecek" diyerek, AK Parti yönetim kademelerindeki yenilenmeyi işaret etti.
Yeni Şafak
Asla pes etmeyeceğiz
Ekonomi
Asla pes etmeyeceğiz
Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu’nun ilk toplantısında güçbirliği ve kararlılık vurgusu çıktı. Toplantının ardından açıklanan deklarasyonda, “Birlik ve beraberlik halinde aşamayacağımız engel, bertaraf edemeyeceğimiz tehdit, başa çıkamayacağımız rakip yoktur. Durmayacağız, yorulmayacağız ve asla pes etmeyeceğiz” denildi.
Yeni Şafak
Okullara yeşil bayrak
Gündem
Okullara yeşil bayrak
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sıfır atık projesiyle okullardaki israfın önüne geçmek için çalışma başlattı. Bakanlık, projeyi uygulayan ve çevresi yeşillendirilen okulları tespit edecek ve verilen sertifikayla okullara yeşil bayrak asılacak.
Yeni Şafak
Ankesör yetmemiş
Gündem
Ankesör yetmemiş
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün TSK'daki kripto yapılanmasını deşifre eden ankesörlü telefon soruşturmasının yanısıra operasyonel cep telefonu hatlarından mahrem imamlarla irtibat sağlayan askerlerin tespiti için geniş çaplı soruşturma yürütüyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.