Polis tebdili kıyafet operasyonla sıfır otomobil stoku buldu
Gündem
Polis tebdili kıyafet operasyonla sıfır otomobil stoku buldu
Ankara’da polis tebdili kıyafet otomobil bayilerini gezdi. Gidilen 8 bayiden bir kısmı ‘çip krizi nedeniyle araç yok’ derken, diğerleri araçlara modifiyeler yapılacağını bahane göstererek satış yapmadı. Gerçek, maliye müfettişlerinin baskınıyla ortaya çıktı. İncelenen ‘araç stok kayıt bilgileri’ne göre ‘yok’ denilen araçların depolarda yatırıldığı anlaşıldı. Stokçuluk yapan bayilere para cezası kesildi.
Yeni Şafak
29 ilde eş zamanlı 'Demir Yumruk' operasyonu: 250 şüpheli gözaltında
Gündem
29 ilde eş zamanlı 'Demir Yumruk' operasyonu: 250 şüpheli gözaltında
Demir Çelik fiyatlarını manipüle eden, 105 milyar liralık sahte faturayla kamuyu 25 milyar zarara uğratan şirketlere Demir Yumruk operasyonu düzenlendi. Operasyonda Erol Eşrefoğlu’nun (Evcil) da aralarında olduğu 3 ayrı suç örgütünün lideri ile birlikte 250 şüpheli gözaltına alındı.
IHA
Kamudaki 9 kripto FETÖ’cü kıskıvrak yakalandı
Gündem
Kamudaki 9 kripto FETÖ’cü kıskıvrak yakalandı
FETÖ’nün bürokraside aktif görevdeki kriptolarından 9’u daha yakayı ele verdi. 2 FETÖ’cünün itiraflarıyla başlatılan soruşturmada aralarında müfettiş ve müfettiş yardımcısı da olan şüpheliler adım adım izlendi. Bir bakanlıkta iç denetçi olan Ö.K.’nın, terör örgütünün İngiltere’deki sözde üst düzey sorumlusu ile irtibatı da tespit edildi.
Yeni Şafak
Emekliler cuntasına muvazzaf sorgusu
Gündem
Emekliler cuntasına muvazzaf sorgusu
‘Kanal İstanbul ile Montrö’ tartışmaları üzerinden hükümeti hedef alan 104 amiral imzalı “darbe bildirisi”ne yönelik soruşturma derinleşti. Bildirinin hazırlık sürecinde rol alan 10 amiral gözaltına alınırken 4’ü ifadeye çağrıldı. Başsavcılık 3 sorunun peşinde: Yurt içi ve dışı bağlantıları var mı; muvazzaf subaylarla irtibat kuruldu mu; tehdit Deniz Kuvvetleri ile mi sınırlı? Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı TCK’nın 316. maddesinde düzenlenen “Devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma” suçundan yürütüyor. Ankara Emniyeti’ne gönderilen yazıda, bildiriyi hazırlayan ve yayımlanma sürecinde aktif olan tüm isimlerin tespit edilmesi istendi.
Yeni Şafak
'Demir Çelik'e böyle  çökmüşler
Gündem
'Demir Çelik'e böyle çökmüşler
Naylon faturalarla kamuyu 25 milyar lira zarara uğratan 3 çetenin, demir-çelik tesislerini nasıl dolandırdığının detayları ortaya çıktı. İlk aşama kiralamayla tesise girmek. Ardından bir miktar ödeme yapılıyor ya da bazı borçlar temlik alınıyor. Sonra icra takibi yapılıyor. Kiracı olarak haciz evrakları kabul ediliyor ve tesisin hacizden satışına geçiliyor.
Yeni Şafak
Mal varlıklarına el konuldu: Evcil'in jeti de aralarında
Gündem
Mal varlıklarına el konuldu: Evcil'in jeti de aralarında
Sahte faturalarla kamuyu 25 milyar lira zarara uğratan, aralarında Erol Evcil’in de olduğu 3 suç örgütünün mal varlığına mahkeme kararı ile el konuldu. Ayrıca bu kişilere ait 39 şirkete de kayyum atandı. El konulan mal varlıklarının arasında Evcil’in özel jeti de bulunuyor.
Yeni Şafak
Palaz’la aynı dosyadan
Gündem
Palaz’la aynı dosyadan
Birçok paralel yapı mensubunun sahte diplomalar sunarak TÜBİTAK'ta işe girmesine ilişkin yürütülen soruşturmada sürpriz bir gelişme yaşandı.
Yeni Şafak
Kan ortaklığı
Gündem
Kan ortaklığı
Perde gerisinde PKK ile işbirliği halindeki IŞİD, 10 Ekim’de Tren Garı önünde 100 vatandaşı öldüren saldırı sonrası bu sefer ‘yılbaşı katliamı’ için düğmeye bastı. Suriye’den Türkiye’ye eylem için gelen ve Kızılay’ı kan gölüne çevirmek isteyen 2 IŞİD'li, canlı bomba yelekleriyle birlikte yakalandı. Patlamanın önceki saldırıdan daha etkili olması için özel hazırlık yaptığı belirlenen IŞİD’lilerin hücre evinde ele geçirildiği saatlerde güvenlik güçleri Ankara’daki diğer adreslerde de operasyondaydı. Yakalanan 6 PKK’lının, tıpkı IŞİD’liler gibi yılbaşında eylem hazırlığı yaptıkları öğrenildi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.