İlmek ilmek örülen iyilik
Hayat
İlmek ilmek örülen iyilik
Kadınların ilmek ilmek ördükleri atkı ve bereler yetim ve öksüz çocukların içini ısıtıyor. Hayır Köprüsü Derneği Başkanı Rıdvan Özkan, teyzelerin, ninelerin, stresten bunalmış iş kadınlarının ve hatta yazarların dahil olduğu projeyi anlatırken, “Biz öyle, uzaktan sadece IBAN’larla yardım edilmesine de karşıyız. Yardım edenlerin bizimle gelip o ortamları görmesini istiyoruz” diyor.
Yeni Şafak
Budistler Arakanlı Muhammed'in tüm ailesini katletti
Hayat
Budistler Arakanlı Muhammed'in tüm ailesini katletti
Kendi ülkelerinde vatandaşlık hakları reddedilen, BM'nin “Dünyanın en çok zulüm gören topluluğu' olarak tanımladığı binlerce insandan biri Arakanlı Muhammed. O, eşinin, çocuklarının, tüm ailesinin radikal Budistler tarafından katledilişine şahit oldu.
Yeni Şafak
İİT Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamları kınadı
Dünya
İİT Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamları kınadı
İslam İşbirliği Teşkilatı, Arakanlı Müslümanlara yapılan katliamları kınama açıklamasında "Bölgedeki köylerin ve evlerin çoğu, polis ve askerlerin desteklediği gruplar tarafından sistematik bir şekilde yıkıldı. Bunun sonucunda binlerce kişi bölgeden kaçtı" ifadeleri yer aldı.
AA
'Nobel ödülünü geri alın'
Dünya
'Nobel ödülünü geri alın'
Merkezi Fas'ta bulunan İslami Eğitim, Bilim ve Kültürel Organizasyonu (ISESCO), Arakanlı Müslümanlara zulmeden Myanmar Devlet Başkanı Kyi'ye verilen barış ödülünün geri alınmasını talep etti.
AA
'Dünyanın sessizliği bir utanç tablosudur'
Gündem
'Dünyanın sessizliği bir utanç tablosudur'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Arakan sorununun uzun vadeli çözümü için uluslararası topluma büyük sorumluluk düşüyor. Dünyanın sessizliği bir utanç tablosudur. Türkiye, çözüm için yapıcı ve kararlı tutumunu sürdürecektir." ifadesini kullandı.
AA
TUSAŞ'tan Arakanlı Müslümanlara destek
Ekonomi
TUSAŞ'tan Arakanlı Müslümanlara destek
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, Myanmar'da ordu ve fanatik Budistlerin zulmüne uğrayan Arakanlı Müslümanlar için Türk Kızılayı'nın başlattığı "Arakan'a Sahip Çık" kampanyasına 348 bin 322 liralık bağışta bulundu.
AA
Arakan nerede? Arakan'da neler oluyor?
Arakan nerede? Arakan'da neler oluyor?
Arakan nerede? Arakan neresi ? soruları Arakan'daki katliamların dünyada büyük yankı oluşturmasıyla merak konusu oldu. Burma, yeni adıyla Myanmar'ın kuzeyinde yer alan Arakan'da nüfusun önemli kısmını oluşturan “Rohingya” Müslümanları ile Budist “Rakhine”ler oluşturmaktadır. Peki Arakan haritada nerede? İşte ayrıntılar...
Diğer
Arakan'da son durum nedir?  En güncel Arakan haberleri!
Arakan'da son durum nedir? En güncel Arakan haberleri!
Arakan'da son durum: Arakan'da Müslümanlara yönelik soy kırım son günlerde giderek arttı. Son bir kaç günde 2-3 bin Müslüman katledildi. Arakan'daki katliama BM, Avrupa Birliği ve Amerika ise sessiz. İşte en güncel Arakan haberleri ve son gelişmeler...
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.