812 milyon dolar, ama…
812 milyon dolar, ama…
Bu defa ne bulacaklar merak içindeyiz?... Yatırım, proje, gelişme, hizmet… Artık aklınıza ne gelirse, Türkiye için büyük faydalar içeren, olumlu sonuçlar ortaya koyan her durumdan sonra bir “ama” duymaya alıştık çünkü…Türkiye en hızlı büyüyen ikinci ülke oldu… “Ama, o büyüme halka yansımıyor…”İşsizlik az da olsa düştü… “Ama, mevsim etkisi bu; ayrıca TÜİK de yalan söylüyor…”İhracat rekor kırıyor… “Ama, ithalat bağımlılığı devam ediyor. İhracatın içinde hâlâ çok yüklü miktarda ithal ham madde ve t...
Kalyon Enerji'den Karapınar GES için
812 milyon $ kaynak
Ekonomi
Kalyon Enerji'den Karapınar GES için 812 milyon $ kaynak

Kalyon Enerji, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali projesi olma özelliğini taşıyan Karapınar Güneş Enerjisi Santrali için 12 yıl vadeli toplam 812 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, imza törenindeki konuşmasında, yaptıkları anlaşmayla önemli bir kaynağı temin ettiklerini belirtti.

Yeni Şafak
Irkçılığın mazereti kabahatinden büyük
Irkçılığın mazereti kabahatinden büyük
Bir süre önce katıldığım bir sohbet meclisinde “Irkçılık bir hastalıktır” diyerek başladığım konuşmamın hemen başında katılımcılardan birisi hemen itiraz ederek sözümü kesti. İtiraz gerekçesine ise aslında tamamen katılıyordum: Hastalık diyerek onu masumlaştırma ihtimali var ırkçılığı. Oysa ırkçılık herşeyden önce bazı insanların bile isteye tercih ettikleri bir kötülüktür. Evet, salt kötülük, ama aynı zamanda bir suçtur. İnsanlığa karşı bir suç, bugünün dünyasında genel geçer kanunlara ve norml...
İnsafsız taksim: BM'de gerçekleşen utanç verici oylamanın üzerinden 74 yıl geçti
Dünya
İnsafsız taksim: BM'de gerçekleşen utanç verici oylamanın üzerinden 74 yıl geçti
Filistin topraklarının BM’de Araplarla Yahudiler arasında taksim edilmesinin üzerinden tam 74 yıl geçti. Arap çoğunluğa toprakların azını veren, Yahudilere ise nüfuslarıyla tamamen orantısız kazanımlar sağlayan 29 Kasım 1947 tarihli kararın olumsuz tesirleri bugün hâlâ hissediliyor.
Yeni Şafak
Safkan atlara talep yağıyor
Hayat
Safkan atlara talep yağıyor
Adana'nın Kozan ilçesindeki safkan İngiliz ve Arap atları herkesin ilgisini çekiyor. Servet değerindeki atlara Türkiye'nin her yerinden talep yağıyor.
IHA
Ekonomik tehditler MGK bildirisinde
Gündem
Ekonomik tehditler MGK bildirisinde
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan MGK’nın ana gündem maddesi, Türkiye’ye yönelik ekonomik tehditler oldu. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride 2023 ekonomi hedeflerine vurgu yapıldı: Türkiye’nin inşa ettiği sağlam altyapı üzerinde, hedeflerine uygun şekilde yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ile tehditler değerlendirilmiş, Cumhuriyetimizin 100. yılına her alanda olduğu gibi iktisadi olarak da güçlü şekilde ulaşma kararlılığı teyit edilmiştir.
Yeni Şafak
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yeni bir dönemin başlangıcı olacak
Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yeni bir dönemin başlangıcı olacak
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye ve BAE, ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirme ve bölgesel iş birliği fırsatlarından yararlanma hususlarında kararlıdır. Bunun, Türkiye-Körfez ilişkilerinde bölgesel istikrar açısından yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.
DHA
TCMB: BAE Merkez Bankası ile iş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır
Ekonomi
TCMB: BAE Merkez Bankası ile iş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır
Merkez Bankası, ''Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 24 Kasım 2021 tarihinde merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere bir Mutabakat Zaptı imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma kapsamında iki ülkenin merkez bankası arasında merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmesi planlanmaktadır'' açıklamasında bulundu.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.