Yatırım amaçlı fındık bahçesi satın alıyorlar
Ekonomi
Yatırım amaçlı fındık bahçesi satın alıyorlar
Karadeniz Bölgesi, son yıllarda Arap turistlerin akınına uğruyor. Araplar, ziyaret ettikleri illerde konut, arsa ve gayrimenkul alımlarını da sürdürüyor. Arap turistler, Ordu'da son birkaç yılda 115 konut ile 80 dönüm fındık bahçesi satın aldı.
DHA
Araplardan dolar bozdurma kampanyası
Ekonomi
Araplardan dolar bozdurma kampanyası
Türkiye’deki Arap Topluluğu temsilcileri, Arap iş insanları ve Arap sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ABD’nin Türkiye’ye karşı giriştiği yaptırımlara tepki göstererek, Arap toplumuna dolar bozdurarak Türk lirasına destek olma çağrısında bulundu.
AA
İçimizdeki Araplara
Türkçe frekans
Hayat
İçimizdeki Araplara Türkçe frekans
Araplar’a yönelik yayın yapan ilk FM radyosu Misk İstanbul’da açıldı. Misk Fm’in müdürü Abdurrahman Münir İstanbul’da yaşayan Araplar’ın Türk kültürüne uyumu için harekete geçtiklerini söylüyor ve ekliyor: Kulağınız bizde olsun!
Yeni Şafak
Araplar bizi arkamızdan vurdu mu?
Hayat
Araplar bizi arkamızdan vurdu mu?
Osmanlı'nın son dönemindeki ayrılıkçı hareketler arasında en çok Araplar'ın muhalefeti sert eleştiriler almıştır. İşte Hasan Kayalı, Jön Türkler ve Araplar isimli çalışmasında, karanlıkta kalan ve Batılı araştırmacıların özellikle çarpıttığı gerçekleri, kapsamlı arşiv taraması ve sağlam bilgilerle ortaya koyuyor.
Yeni Şafak
Türkiye'nin barış operasyonu
Dünya
Türkiye'nin barış operasyonu
Türkiye’nin, Fırat Kalkanı Harekatı’ndan sonra önceki gün başlattığı İdlib harekatı, bütün bölgeyi dış tehditlerden, ülkeleri de bölünmekten korumayı amaçlıyor. İdlib’deki sivillerin korunması, Akdeniz’den İran’a kadar oluşturulan İsrail eksenli terör kuşağının engellenmesi, Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünün güvenceye alınması, mültecilerin yeniden vatanlarına dönmesi için ortam oluşturulması, mezhep çatışmaları tehlikesinin önüne geçilmesi hesaplanıyor. Türkler, Araplar ve Kürtler arasında sonu gelmez etnik çatışma planlarına karşı Türkiye, bütün bölgede barış ve istikrar eksenli adımlar atıyor.
Yeni Şafak
Kerküklü Araplar: Havice'yi kurtarın
Dünya
Kerküklü Araplar: Havice'yi kurtarın
Kerkük'teki Araplar, üç yıldan beri terör örgütü DEAŞ'ın kontrolünde olan Havice'nin kurtarılması çağrısında bulundu.
AA
Peygamber tıbbı
Hayat
Peygamber tıbbı
Hz. Muhammed sihirden ve büyüden şifa uman cahiliye Araplarının batıl uygulamalarına son verdi. Hazık hekime gitmek, salgın hastalığın bulunduğu yere girmemek gibi tavsiye ve uygulamaların bütünü olan Tıbb-ı Nebevi çağlar ötesinden bugüne mesajlar taşıyor.
Yeni Şafak
Antalya’da Hint düğünü turizmi
Gündem
Antalya’da Hint düğünü turizmi
Rus ve Alman turistlerin deniz-kum güneş üçlüsünden vazgeçemediği Antalya şimdi de Hintlilerin gözdesi. Hem de bu kültüre özgü Hint düğünleriyle.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.